Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lassú internet. Kéretlen...

GhostGamesGhost kérdése:

Lassú internet. Kéretlen fájlletöltés! SÜRGŐS (? )

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy most nemrég youtub-on néztem videókat, de az egyiket nem tudta betölteni.ezek után ha ráléptem egy weboldalra alkezdett letöltemi egy "ads" nevű fájlt amin a merevlemez meghajtó ikonja volt.Ezek után akárhányszor ráléptem egy weboldalra mindig furcsa reklámokat adott elő, olyant ami eddig nem volt és mindegyik oldanál ugyan ezeket.

Lehetséges, hogy valami vírus okozza?

Kérlek küldjetek válaszokat minél hamarabb!



2014. júl. 15. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Javascriptbe ágyazott trójai. Reklámokban terjed. Futtass le online scannert, pl. ezt: [link]
2014. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden böngészőbe telepíts Adblock Plus reklámblokkolót.
2014. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyébként még megemlíteném, hogy nagyon lassú a net, de csak itt a laptopon, mivel telefonon rendesen tudok netezni.

A laptopon van olyan, hogy egy weboldalt kétszer vagy háromszor kell ulyból betölteni.

Ráadásul nem tudom függ-e tőle, de azóta a windows mindig azt adja elő, hogy a windows nem eredeti pedig én tudom, hogy az, mert szakember tette fel, aki régi ismerősünk.

Mellesleg Winfows 7 Professional.

2014. júl. 17. 09:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az Adblock Pluss-t valamiért telepítési hibát jelzett, az ESET scennert pedig nem lehet elindítani.
2014. júl. 17. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Az az ismerős aktiválta a Windows-t? Hiába eredeti, ha a Microsoft nem aktiválta.

Ha nem engedi a scannert se elindítani, akkor kőkemény vírus van rajta. Próbáld ki ezt: kapcsold ki a Rendszer-visszaállítást, inditsd újra a gépet, de Csökkentett mód hálózattal. Így futtasd le az online scannert. Ha megtalálta és leszedte a trójait (vagy még rosszabbat), akkor inditsd újra, és kapcsold vissza a Rendszer-visszaállítást. Ha így se megy, akkor marad az újratelepítés.

2014. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kösz!

Működött!

Mostmár minden oké.

2014. júl. 17. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Hosszú évek óta alkalmazott módszer szervizekben... bocs, hogy elárultam.
2014. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!