Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Linuxból törölt NTFS-t meg...

Vajda Gábor kérdése:

Linuxból törölt NTFS-t meg lehet menteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Éppen felraktam 3 nap után egy Blackpanther 11.1-et a gépre windows 7 mellé, szépen Bootolt is meg minden mire feltettem megizzadtam...mindegy lényeg hogy működött...Túl jól mert én csesztem el.Kaptam egy telepítőcsomgot hozzá,ezt fel is raktam csak mit letöltött a saját könyvtárába azt le akartam magamnak menteni a windows-os NTFS meghajtó egyik partíciójára a többi saját dolgom közé.Az elképzeléssel nem is lett volna probléma csak a megvalósítás lett tragikus...egy véletlen mozdulattal töröltem az NTFS (365 gigabyte) teljes adatállományát.

Most windows-on belül próbálkozok már két napja visszavarázsolni de ez nem olyan egyszerű mint törölni:((

Szóval linuxban töröltem aztán Windows-ba már másolni se lehetett rá.Gondoltam ez nem is baj ha nem írható mert nem lesz nagyobb baja mint ami van.Újraindításnál végigment rajta egy scandisk de ehhez képest a Recuva mint visszaállító az állomány nagy részét kiváló állapotúnak találta.A baj csak az hogy Ami kiváló is azért nem tudta visszaállítani (persze nem ugyanoda csinálom hanem egy külső usb vinyóra) mert a művelet indítására rögtön kidobja hogy hozzáférés megtagadva.Pl egy törölt képfájl.Látom hogy ott van mert a képet mutatja is meg a fájlt is hogy rendben van de nem fér hozzá.Valószínű azért mert linuxban lett törölve...

Láttok valami értelmes megoldást?

Szólok előre hogy még nem csináltam ilyet és egy kicsit szájbarágósan kell elmagyarázni hogy lépésről lépésre azt tudjam csinálni amit kell,hogy el ne rontsam!

Köszönöm!!



2014. jún. 28. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, tudtommal a Linux multitask rendszer, tehát ha egy fájlt letöröl, annak a helye általában 100% rögtön fel is használódik a különböző processzek által. Jelenlegi tudásom alapján, Linux alól törölt fájl visszaállítása, már maga egy csoda.


Ha esetleg tévednék vmiben, elnézést kérek, még csak most tanulgatom a Linuxot :)

2014. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is még kezdő vagyok asszem 10 éve volt dolgom az UHU 1.1-el de nem tetszett belsőleg mert bonyolult volt és ugyen ott nem ment semmi ami Windows-on.A tanfolyamról szereztem ahova jártam ott néha elvoltam vele a tananyag helyett...mert külsőleg aztán volt mit alakítani rajta sok funkciója volt...de a fájlműveletek is egyszerűbbek voltak mint most ebben...asszem volt benne KDECommander mint a Winbe a Total commander...azt át bírtam látni.Ezt meg megtanulom.Csakazértis.Mert tetszik hogy a net csakúgy szakít rajta akadály nélkül és gyors mint a zsírozott villám...:D

A Fájlok visszahúzásáról annyit hogy 65 gigányit már sikerült lementeni de semminek se az a neve ami volt.Ez volt a Recuva nevű program műve.Szóval egy csoda már történt.Ha holnap nem bírok a linuxon belül sem a maradékkal akkor vagy valami szakihoz viszem vagy szervízbe...az fizetős de az adataimért hajlandó vagyok egy kicsit áldozni....:)

2014. jún. 28. 23:06
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

A Linux esetén a törlés ugyanúgy működik, mint windows esetén. Mindkettőn megvannak a megfelelő visszanyerő eszközök, viszont, különösen használt partíció esetén, ezek megbízhatósága nem 100%.

Az első lépés az, hogy a partíciót rögtön a probléma megtörténtekor leválasztod, és nem használod. Utána csinálsz róla egy biztonsági képet, és azon dolgozol, ez felcsatolható Linux alatt loop device-ként.

2014. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!