Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A számítógépemen ESET Smart...

_gabber_ kérdése:

A számítógépemen ESET Smart Security 7 van telepítve és havonta frissítve újságból való kóddal. A személyi tűzfala viszont "ugrál", majdhogynem 5 mp-enként beugrik hogy ki van kapcsolva, majd visszaugrik, hogy bekapcsolva. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az alapvető problémám hogy nagyon lassú a gép és nem tudom hogy emiatt-e vagy más a gond, mindemellett kérdésem lenne, hogy az Eset SS 7 mellé kellene még valami védő program? Hálás köszönetem bármiféle segítségért!

2014. jún. 23. 08:04
 1/4 kérdező.. ***** válasza:
Érdekes,nekem is ESS 7-em van,de ilyeneket nem tapasztaltam.Telepítsd újra vagy lehet rosszak a kódok.
2014. jún. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csacsi2 ***** válasza:

Nem szükséges mellé más esetleg a malwarebytes.

[link]

A kérdésed nem igazán értem. biztos hogy kikapcsolva állapotba kerül nem az van hogy be van kapcsolva a jéték üzemmód és teljes képernyős alkalmazásoknál átvált (sárga felkiálltójel)?!

Amúgy ha gondod van vele (ami előfordulhat ha ráfrissítettél az előző verzióra) akkor telepítsd újra.

2014. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, újratelepítettem, friss kódot kapott, de a probléma még mindig áll :( (nem a játék üzemmóddal van a baj...) A műveletközpont olyan mintha jelezne, de mire rákattintok, már "nincs probléma". Bementem oda és ott látszik, hogy a biztonságnál "ugrál", egy pillanatra beugrik, hogy a tűzfal ki van kapcsolva, de mire jelezne a műveletközpont, hogy nincs aktív tűzfal, addig visszaugrik, hogy be van kapcsolva :S Az nem lehet, hogy valami vírus viccel az ESS-el, hogy azt támadta meg, csak ESS ezt nem tudja kezelni?
2014. jún. 23. 10:56
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Amennyiben az esetben az önvédelem nem volt bekapcsolva előfordulhat hogy kiiktatta a védelmét. Újratelepítésnél (én legalább is) maradéktalanul levakarom a programot, a fájlrendszerből és a registry-ből is és csak utána telepítem. Van más tűzfalszoftver, vagy védelmi modul telepítve? Ebben az esetben összeakadhat.

Távolítsd el a programot maradéktalanul az eset leírása szerint (csökkentett módban):

megj.: előtte kapcsold ki az összes védelmi modult!

[link]


ezek után keress rá a registry -ben az "ESET" -nek és töröld ha találsz hozzá tartozó bejegyzést!

Töröld:

Fájlok/mappák:

"ESET" Könyvtár:

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data

C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs

C:\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data

C:\Documents and Settings\NetworkService\Local Settings\Application Data

C:\Documents and Settings\Felhasználó neved\Application Data

C:\Program Files


Registry: keress rá az ESET -re. Sok van ezért csak a fontosabbakat írom, de használhatsz eltávolító programot is és futtass registry tisztítást is!!!

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\*\shellex\ContextMenuHandlers\ESET Smart Security - Context Menu Shell Extension

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Drive\shellex\ContextMenuHandlers\ESET Smart Security - Context Menu Shell Extension

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Drives\Shellex\ContextMenuHandlers\ESET Smart Security - Context Menu Shell Extension

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shellex\ContextMenuHandlers\ESET Smart Security - Context Menu Shell Extension


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ESET

HKEY_CURRENT_USER\Software\ESET

HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\ESET

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_EKRN

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\edevmon


Amennyiben ezek után sem jó akkor ott az operációs rendszerrel lesz gond (bármi). Nézd meg nem ír-e hibát az eseménynaplóban. mielőtt visszatelepíted én futtatnék online víruskeresést. Sok sikert!


ERARemover rosszindulatu program parancssori eltávolító:

[link]

Amennyiben megfertőződtél és a vírus átírta a registry bejegyzéseket ezzel helyreállíthatod.

2014. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!