Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » XP-re milyen vírusvédelmet...

Borsi Miklós Gy kérdése:

XP-re milyen vírusvédelmet érdemes a változások figyelembevételével telepíteni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 22:52
 1/8 belapus ***** válasza:

Ha a Microsoft által nyújtott támogatás megszüntetésére gondolsz, akkor - legalábbis szerintem - nyugodtan használhatod azt, ami eddig bevált.Világszerte még majdnem minden harmadik PC-n XP fut.Ez túl sok ahhoz, hogy az AV gyártók lemondjanak róluk.A legtöbb szoftvert készítőre vállalkozásra igaz lehet ez.

Magában az operációs rendszerben felmerülő problémák nem lesznek orvosolva, de a vírusvédelem működni fog.

Garanciát persze nem tudok rá vállalni, de ez a véleményem.

Hosszabb távon esetleg érdemes lehet elkezdeni a gyűjtést, mondjuk a Windows 9-re.

2014. márc. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de az Idősek Klubjában van ez a ősöreg gép.Most Panda Cloud Antivírus van rajta,de valamiért nagyon lelassult.Ezért gondoltam,hogy vírusírtót váltok.

Nagyon kicsi a kapacitása,mindig kiírja,hogy kicsi vrtuális memória.Szóval van gond?AvastFree?

2014. márc. 9. 08:50
 3/8 belapus ***** válasza:

Az Avastnak valamivel nagyobb az erőforrás igénye.

A virtuális memóriát meg lehet növelni, de nem feltétlen ez lehet a lassulás oka.


[link]


[link]


( XP-n is hasonló. )


Érzésem szerint egy tiszta újratelepítés hasznosabb lehetne.

2014. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én sajnos az újratelepítés nem értek és nem is vagyok jogosult rá.A klub vezetése nem is foglalkozik ilyennel.

Arra gondoltam,hogy a Panda felhője lassítja a munkát.

Főleg az íráskor van gond,meg nagyon lassan tölt be.

Mi a teendő?

2014. márc. 9. 10:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Emisoft Anti-malware-t és HitmanPro-t felraktam XP-re sok vagy kevés avagy tegyem fel Malwarebytes-t vagy AvastFree-tesetleg SpyBot-t?
2014. márc. 10. 20:29
 6/8 csacsi2 ***** válasza:
Egy vírusírtó/Tűzfal és egy Malware írtónál ne legyen több!
2014. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vírusírtó csak az alapból felrakott van.Nem tudom,hogy újat honnan.hogyan tegyek fel?

Malwarebytes vagy Emisoft Antimalware?

2014. márc. 11. 07:25
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

alapból fent van, alapból leszedheted...

Ingyenes vírusírtó tűzfalban javaslom a Comodo Internet Security-t (2 az egyben) és az IoBit Malware Frighter-t.

lényeg.:

minden védelem ből csak 1:

-Aktív fájlrendszer védelem (Comodo + Defense védelme)

-Tűzfal (Comodo Internet security)

-Malware védelem (IoBit Malware Frighter)


A védelmi modulok csak akkor érnek valamit, ha jól be van állítva és folyamatosan frissíti a vírusdefiníciós adatbázist.

A Fizetős ha lejár akkor már nem frissít.

Minden védelem lassít. Pandára nem szokták mondani hogy jelentősen lassítana... Amennyiben nagyon gyenge a gép akkor kompromisszumot kell kötni a beállításokban, tehát pl.: a futtatás közbeni tömörítők ellenőrzését ki lehet kapcsolni, így nem terheli annyira a gépet. Tűzfalnál nem javaslom gyengíteni...

[link]

[link]


Hogy mit használsz te döntésed, nézz utána akár itt az oldalon mit javasolnak, vagy független vírusirtó teszteket:

[link]

2014. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!