Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Firewall outpost kémprogram...

Firewall outpost kémprogram védelemben végeztem egy ellenőrzést és talált egy malware-t. Karanténba helyeztem. Jól tettem vagy töröljem?

Figyelt kérdés
C:/windows/system32/cmdow.exe.
2009. dec. 4. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Win32/CMDOW.143 alkalmazás


Elterjedtsége a júliusi fertőzések között: 1.68%

Működés: A cmdow.exe állományra sok antivírus program nem jelez, hiszen nem vírusról, hanem egy hacker eszközről van szó. A Cmdow egy olyan parancssori segédprogram, melynek segítségével Windows NT4/2K/XP/2003 rendszereken kilistázhatjuk, átmozgathatjuk, átméretezhetjük, átnevezhetjük, elrejthetjük, vagy ismét láthatóvá tehetjük, minimalizálhatjuk vagy kinagyíthatjuk, helyreállíthatjuk, aktiválhatjuk illetve inaktiválhatjuk, továbbá bezárhatjuk, leállíthatjuk az ablakokat. Az eredeti cmdow alkalmazás egy 31 KB-os végrehajtható fájl, amely nem ír a rendszerleíró-adatbázisba, nem igényel külön telepítést, elég lefuttatni. Eltávolításához elegendő ezt az állományt törölni.


A számítógépre kerülés módja: a felhasználó maga tölti le és futtatja.

Bővebb információ: [link]

2009. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hú köszi szépen, amúgy eset smart security-m van. a számítógém ellenőrzésekor nem talált semmit, be is mérgesedtem rá.( nem vagyok nod párti, de ezt rakta fel ismim mert jobban ért hozzá) de ezek szerint nem kellett volna.
2009. dec. 4. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a te NOD-od eredeti vagy tört? Naponta többször is jelzi az Automatikus frissitést? Ha tört, nem ér a világon semmit.

Nekem eredeti Eset Smart Security 4-es van fent, semmi gond nincs vele.

2009. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alapból fel kellene ismernie! Nem valamelyik kínai vagy más szerverről töltötted le? Ha igen, akkor töröld és szerezz be valódit.
2009. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2009. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez, úgy van, hogy szervízben volt a gépem, és ott automtikusan feltelepítették a smart security-t. naponta kb 5-ször frissít. olyan mintha egy próbaverzió lenne, mert kiírja, hogy pl: még 22 nap hátravan, aztán egy bizonyos nap eltelte után kiírja hogy még 30 napig jó.
2009. dec. 6. 11:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez biztosan próbaverzió. Ha diák vagy, 50 %-os kedvezménnyel megveheted a licenszét. (576 boltban). Vagy rendeld meg neten.
2009. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tört vacak lehet, valamelyik kinai, orosz stb. szerverről szedték le a szervizben, annyit is ér. A próbaverzió ilyeneket nem ír ki, illetve csak a 20-ik naptól kezdve figyelmeztet. De nem kezdi újra a számolást. Nem védi gépedet. Használj eredetit.
2009. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

akkor azt mondjátok, nyugodt szívvel töröljem le?

de nekem valami ingyenes verzió kellene. tudtok olyat?

(de ne nod-ot)

2009. dec. 6. 19:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Apám, nagyon nagy gáz van. A Firewall Outpost és az ESET Smart Security összeakad a gépeden! Ha ez valóban ESS, akkor alapból benn van a tűzfal, vírus- és kémprogram védelem. Ha nincs kikapcsolva a Windows tűzfal, azzal is összeakad, a kémprogram irtója pedig ezzel a Firewall Outposttal. Minden gépre EGY erős tűzfal (nem Windows) kell, EGY víruskereső és EGY kémprogram irtó. Mindenből EGY, nem kettő, mert akkor egymást blokkolják. Eset Smart Security, Kaspersky IS, Panda IS, Norton IS stb. mindhárom feladatot egyben látják el, öszvérek.
2009. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!