Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért érzékelte fertőzöttnek...

Miért érzékelte fertőzöttnek az avast a fényképezőgépemet a laptopomon?

Figyelt kérdés

Pentax Optio fényképezőgép autorun.exe-re kiírta az avast hogy fertőzött

Mi lehet ez?


2009. nov. 22. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

HA már a fényképezőgép memóriakártyáján van egy autorun.exe vagy autorun.inf, az több, mint gyanús. Az autorun ara való, hogy amikor számítógépbe beteszed az adathordozót, az automatikusan elinduljon. Ezt néhány kártevő is kihasználta, amik ezzel a módszerrel terjednek.

Tessék csökkentett módban a gépedet leellenőrizni, illetve a memóriakártyát is!

2009. nov. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem cseréld le az avast vírusirtóra. Pl ESET Smart Security-re. Az a legjobb és a fölösleges dolgokat nem veszi vírusnak.
2009. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem..köszi
2009. nov. 22. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Használtam idegen helyen a pentdrive-omat, itthon azonnal észrevette az ESS, hogy az Auto.Run/Inf nevű USB eszközökön terjedő féreg van rajta, megtisztitotta és karanténba tette. A fényképezőgépedre könnyen lehet, hogy ez jutott be, ezt jelzi az Avast. Futtasd le a vírus- és kémprogram írtót.
2009. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

www.eset.hu


3. INF/Autorun vírus


Elterjedtsége az októberi fertőzések között: 3,89%


Működés: Az INF/Autorun egyfajta gyűjtőneve az autorun.inf automatikus programfuttató fájlt használó kórokozóknak. A kártevő fertőzésének egyik jele, hogy a számítógép működése drasztikusan lelassul.


A számítógépre kerülés módja: fertőzött adathordozókon (akár MP3-lejátszókon) terjed..

Bővebb információ: [link]

3. INF/Autorun vírus

2009. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, avasttal letöröltettem, remélem nem lesz gond.

egyébként nem értem hogy ment rá, mert 2 hónapig nem használtam ,előtte meg párszor töltöttem fel a képeket a gépre.

2009. nov. 23. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazon az USB porton használhattál fertőzött pentdrive-ot, MP3-at, akármit.
2009. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, hát nemtudok vele semmit se csinálni..eddig gondot nem okoz,aztán remélem ne is fog...
2009. nov. 26. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!