Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírust talált, de mégsem...

Vírust talált, de mégsem csinál semmit. Mi legyen, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Az Avira állítólag talált egy fájlt. Ezt írja: "Access to file 'C:/Users/Saját/AppData/Roaming/Z.vbs' containing the virus unwanted program 'VBS/Kryptik.sdk.1' was blocked.

You can remove the file or get more information about the problem.

If you don't know what to do, there are experts to help you!"


És aztán egy LINK(!), hogy Get expert help. És hiába megyek a Remove-ra, ez a sz.rság állandóan felugrál itt lenn a jobb sarokban... És nekem ez gyanús. Lefuttattam az Avirát, talált egy ilyet, amit ez ír, de nem csinált vele semmit, ugyanúgy felugrál, és ez a get expert help téma eddig nem hülyített. Mit csináljak? A gépen nincs is ilyen fájl vagy mappa, amiben írja, hogy elvileg ott van, és nagyon idegesítő, hogy elfoglalja a fél képernyőt, ráadásul nem reagál semmire. Nem akarok rákattintani a linkre, mert ez nekem kicsit bűzlik. Vagy túl paranoiás lennék?



2013. nov. 15. 22:38
 1/4 anonim válasza:

Töröld le, telepítsd fel az avast

[link]

2013. nov. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt futtasd le: [link]
2013. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mihályfi Róbert válasza:

Most kaptam be én is ugyanezt a vírust. Szerencsére megtaláltam a megoldást: (Windows 7-hez írom, más oprendszeren is működik, csak az említett menük lehetnek máshol)

Először is láthatóvá kell tenni a rejtett fájlokat a gépeden. Ehhez nyiss meg egy akármilyen mappát, majd a mappa fejlécében menj az "Eszközök / Mappa beállításai" menübe, azon belül válaszd a második, "Nézet" fület! Itt vedd ki a pipát "Az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése" elől (erre felugrik egy figyelmeztető ablak, ahol nyomj igent), majd görgess lejjebb és pipáld be a "Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése" sort! Nyomj egy "Alkalmaz"-t majd OK-val zárd be az ablakot! Most vált láthatóvá a vírus, amit két helyen találsz meg a gépen. Az egyik az általad fent leírt hely, a másik szintén a C:/Users/Saját/AppData/Roaming mappán belül van, de az útvonalra nem emlékszem. A kereső így már megtalálja. Letörölni még nem tudod, mert használatban van. A letörléséhez indítsd újra a számítógépedet csökkentett módban! Nyomj egy újraindítást, majd míg a rendszer tölt nyomogasd az F8 billentyűt, amíg egy fekete alapú menü be nem jön! Itt válaszd a "Csökkentett mód"-ot, majd nyomj ENTER-t! (se internet, sem parancssor nem kell) Most menj a C: meghajtód gyökerébe és a kereső segítségével találd meg a vírust! ("Z.vbs" kifejezésre kell keresni) SHIFT+Del segítségével töröld ki a két fájlt, majd indítsd újra a gépet normál módban. A vírus már eltűnt, nem képes visszatelepülni a gépre. Futtass egy alapos víruskeresést, hogy megtaláld az esetleges fertőzött vagy roncsolt fájlokat. (nekem e-maileket küldözgetett) Fontos, hogy a háztartásban levő összes eszközön keress rá a Z.vbs-re, mert bármi, amit a gépbe dugtál, tuti megfertőződött! Végezetül rejtsd el újra a rendszerfájlokat és a rejtett fájlokat, egy mappa fejécében, a Szerkesztés/Mappa tulajdonságai/Nézet menü alatt a fent leírt módon. Sok sikert!

2014. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!