Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudhatom, hogy valóban...

Honnan tudhatom, hogy valóban sikerült eltávolítanom a vírust?

Figyelt kérdés

Magyar rendőrség fenyegető üzenete jelent meg netezés közben Áder vigyorgó képével kísérve. Másfél órát szórakoztam, mire talán sikerült eltávolítanom a vírust. Először ctrl+alt+dellel kijelentkeztem, majd vissza - így záródott be az oldal.

ESET NOD vírusirtóm van, simán beengedte a vírust, sőt, az ellenőrzéssel sem talált semmit.

Letöltöttem egy ellenőrző progit, az sem talált semmit.

Végül letöltöttem a Malwarebytes próbaverzióját (a legfrissebbet), ami 36 fertőzött objektumot talált, töröltem őket, ez után a progi a gép újraindítását kérte, megtettem, indult simán, fenyegető oldal nem jött be újra.

Viszont nem tudom, hogy a Malwarebytes által talált fertőzött objektumok között ott volt-e ez a vacak, vagy sem.

Honnan tudhatom, hogy ez is törlődött?? A NOD hogy engedhetett be ennyi szemetet, úgy, hogy semmi extrát nem csinálok a gépemmel?

Van rendszergazda ismerősöm, meg tudom vele nézetni a gépet, de ha nem sürgős, akkor meghagynám jövő hétvégére az átnézetést.


2013. okt. 26. 02:31
 1/6 soccerway ***** válasza:

Ez a cikk azt írja az MS programja jó rá: [link]


szerintem ha többet nem jelenik meg, akkor már meg van oldva.

2013. okt. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ok, köszi. Az oldal bezáródott, azóta sem jött elő újra, a böngésző és minden más tökéletesnek tűnik.

Azért várok még válaszokat.

2013. okt. 26. 02:48
 3/6 belapus ***** válasza:

A Malwarebytes készít egy napló bejegyzést, ott megnézheted, miket talált.Hagyd fönt a szoftvert, amikor lejár a próbaverzió, át tudod váltani az ingyenesre.Ez nem biztosít állandó védelmet, de időközönként - vagy amikor szükséges -, az adatbázis kézi frissítése után lefuttatod.

( Megvásárolni is csak egyszer kell, mert élettartam licencet lehet venni.Csak a kódot kell megőrizni. )

A NOD mennyire legális ?

2013. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!


Közben kinyomoztam, hogy mi - remélhetőleg csak volt - a vírus "neve" a naplóban. Négyszer szerepel a listában. Lefuttattam a Malwarebytest még egyszer, már nem talált fertőzött fájlt, meg most futtatom a NOD-ot. Utóbbi teljesen legális változat, és azért sem értem, hogy most hogy szedtem be ezt a vackot, mert három éve semmit nem nyeltem be. Most épp a kisfiamnak töltöttem le mesét, és egyszercsak felugrott ez a szemét.

Szerinted vehetem tutinak az eltávolítást, vagy nézessem meg az ismerős informatikussal azért?

A Malwarebytes-szel kapcsolatos infót köszi, nagyon hasznos volt.

2013. okt. 26. 10:17
 5/6 belapus ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy a kártevőt sikerült eltávolítani.
2013. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én meg remélem. A gép gyors, a progik rendben vannak.
2013. okt. 26. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!