Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám úgy lejelszavazn...

Hogyan tudnám úgy lejelszavazni a gépem, hogy bátyámék ne törjék fel?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy laptopot, és jobban viszi a játékokat mint bátyámé. Amint lerakom és elmegyek a közeléből már használatba is veszi, de mindig én vagyok a rossz ha vissza akarom tulajdonítani. Le van jelszavazva, de nem igazán működik a dolog. Windows 8 van a gépen, annyira még nem tudom használni, de valamit átállíthatott, mert alvó állapotból felébresztve nem kéri a jelszót, pedig úgy van beállítva,ahogy látom.
2013. aug. 29. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A Bios-t jelszavazd le azt nem tudják megkerülni csak ha kiveszik a chippet de ahhoz szét kel szedni a géped.


Szóval újraindítod a géped a postnál megnézed h mi a biosba lépés gombja pl F11, DEl... ez változó.

Ha bent vagy rá mész a Security fülre majd ott a Change Supervisor Password-re.


Benyomod amit akarsz majd enter és F10-el elmented a beállításokat, enter.

Megfogja kérdezni h biztos elmented a változtatásokat megnyomod h YES vagyis enter arra is.


Újra fog indulni a géped és ezentúl csak úgy fog tudni bárki is bemenni ha a BIOS jelszót írja be és ez nem kerülhető meg csökkentet móddal v jelszó kiadási lemezzel.

Szal szerintem ez a legjobb.


De vigyázz h mit állítasz be mert ha elfelejted te is szedheted ki a bios chippet. (És az nem ép könnyű, marhára oda van illesztve ahova kell.)


Remélem tudtam segíteni.

2013. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. aug. 29. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!