Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Semlegesített süti?

Semlegesített süti?

Figyelt kérdés

Tegnap az egyik gép Sality.AA vírussal fertőződött, egyelőre ismeretlen forrásból.

Takarítgatás helyett a teljes hálózat újra lett húzva. Olyan gép is, ami nem volt fertőzött (autoplay letiltva, panda cloud fogta az egyik szoftvert, látta benne a vírust)

Újratelepítés után néhány (jogtiszta,tehát vírus mentes) szoftver telepítése után a panda cloud sütit fogott. a Google semmilyen infóval nem szolgál felőle. Tudtok esetleg valamit róla?


[link]



2013. aug. 5. 15:56
 1/1 Válasz Vilmos ***** válasza:
100%

Testvéreim gépén sok ilyen webböngészős cookie fájlt láttam sokszor... nomeg sok másik gépen is, amin néztem! (pl. könyvtári gép, ismerősé, anyukámé, stb.)


Rengeteg ehhez hasonló txt fájl is összegyűlt ott számomra sokszor érthetetlen infókkal - nyilván nem fogom most kapásból tudni, ha egy ilyenbe belenézek, hogy most éppen milyen javascriptes, anyámkínjás kód, és mit futtat -, ugyanilyen volt a nevük is... mint... egy 8 karakteres véletlen betű-szám kód.


Szóval csomó normális Windows XP/7 (előbbiből többet) rendszeren láttam ilyeneket Temporary Internet Files szerű eldugott/istenhátamögötti mappákban, és szerintem alapból teljesen ártatlanok - persze leszámítva, hogy az ideiglenes információ hasznával szemben idővel kissé teleszemetelik a merevlemezed, de az átlag felhasználó ezt nem nagyon veszi észre, főleg az ilyen sosem nézett mappáknak a mappájában.

Amúgy a nevük meg véletlenszerűen generálódik, ami megmarad, a következő újraindításnál - sőt, talán már jóval az előtt - rég el lesz felejtve.


Persze nem zárom ki, hogy pont egy websütifájl kódjában lenne a megnézett ártalmas weblap rosszindulatú kódjából részlet/másolat, de az valószínű már rég elintézte volna, amit akar (jelszólopás, lefagyasztja, elrontja a géped, stb.).


Ja... és nem utolsó sorban, ahol találtad, akár törölheted is pik-pak. Szerintem ezeknél még akkor sem számít, ha közben használod a böngészőt... mármint lényegesen. Én pl. már próbáltam, hogy írtam magamnak egy kis egyszerű parancssoros batch-kódot, ami percenként törölt minden sütit az operánál: a legnagyobb probléma is csak annyi volt, hogy volt, amikor éppen akkor törölte a sütiket, amikor betöltődött a weblap, aztán a weblapnak csak a fele jelent meg.

Tehát ha nyugodtabb vagy tőle, ha figyelmeztet, az ilyen nevű txt fájlokat törölheted. Egy txt fájl önmagától úgyse fog rombolni a gépeden.



Esetleg még megkérdezném, hogy nem éppen pl. FaceBook-ozás közben, vagy efféle webhelynél bukkant fel ez a fájl?

Az ilyen weblapoknál kaphatsz pár "vakriasztást", több vírusírtónál is (ld.: avast, norton360)... ezek a fájlok akkor sem tesznek semmi olyasmit a gépeden, amitől komolyan félned kéne; Viszont ugye a FaceBook, meg az efféle helyek köztudottan adathalászati bányák a multiknak, államszerveknek, reklámoknak... míg ugye mi élvezzük a chatet, meg post-olgatjuk a napi okosságokat egymásnak (amit ugye a háttérben a nagyfiúk szépen begyűjtenek) - úgyhogy ezért jelez az ilyen oldalaknál sok tűzfal, vagy szigorúbb vírusírtó/böngésző.


Remélem tűrhető infóval szolgáltam! ;]

2013. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!