Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Számítógépemet hogyan tudom...

Számítógépemet hogyan tudom hatékonyabban lezárni?

Figyelt kérdés
Családomnak hiába magyarázom, hogy ne nyúljanak hozzá, előlük akarom lezárni a gépem. Jelszóval ugyan védve van a Win7, de azt olvastam, csökkentett módban ez eltávolítható, és egyéb technikái is vannak neki, kb. 5 percet keresgéltem a google-ön és egy csomó tippet adott jelszó eltávolítására. Szóval kb. nekik is 5 perc lenne ennek utánaolvasni. Vannak egyéb módjai a gép védelmére?

#PC #jelszó #Windows 7 #profil #védelem #számítógép védelme
2013. júl. 21. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb megoldás ha valami erős jelszóval titkositod a bizalmas mappáidat! Pld az AxCrypt nagyon jó ! Ezen kivül vannak progik amik egyszerűen elrejtik a azokat, amiket nem akarsz másoknak megmutatni! Ilyen pld a Wise Folder Hider -
2013. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

A hetest már nem lehet csak úgy csökkentett módba kijátszani, mint az XP-t (Mondjuk azt se lehetett, ha normálisan be volt állítva, és a rendszergazda fióknak is jelszó volt beállítva)

Jelszónak meg valami komolyabbat kell kitalálni, ne olyat amire hamar rájönnek, mert köthető valamihez, valakihez.


Ez után persze még lehetőség van boot -olható CD/DVD/pen drive -on lévő hack programok használatára (pl Hiren's Boot CD, Ophcrack, stb.). Ezek ellen meg a úgy védekezhetsz, hogy beállítod a vinyót elsődleges boot -ra majd levéded a BIOS -t jelszóval.


Ha annak is fent áll a veszélye, hogy kiszerelik a vinyódat és más gépbe rakják, hogy olvasni tudják az ellen meg a meghajtó titkosításával védekezhetsz, pl Windows 7 Ultimate -ben alapból ott van erre a Bitlocker.

2013. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, annyira már nem kell aggódni, hogy kiveszik a HDD-t, de a mappatitkosításos módszer, és a BIOS jelszó hasznosnak tűnik, szerintem alkalmazom is. Kicsit utánanézek.

Köszönöm a hasznos válaszokat, most már sokkal tájékozottabb, és nyugodtabb vagyok. : ) Megy a zöld ujj. : )

2013. júl. 21. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:

A BIOS jelszó azért inkább csak egy vicc, mint védelem. :)

Egy pillanat alatt ki lehet nyitni a gépet, kikapni az elemet az alaplapból és volt, nincs BIOS jelszó. :)

2013. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Léteznek lakattal lezárható szg. házak. Kulcs nélkül max csak flexel férhetsz hozzá a gombelemhez. De itt nem is az amerikai titkosszolgálat ellen akarja megvédeni a kérdező a gépét szerintem, hanem csak a családtagjaitól. :)
2013. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, de az elemet egyik sem venné ki, mert annyira azért nem profik! Csupán nethuszárok, szóval ha lenne ötletük, úgy is neten olvasgatnának. Csak nehogy észrevegyék ezt a kérdést. :D Lakatos gépházra nincs pénzem, bőven elég lesz a jelszó és a kódolt mappa. Köszönöm!
2013. júl. 21. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb a Wise folder hider, mert az egy pillanat alatt eltünteti a nagyméretű, több Gb-os mappákat is! Másik előnye, hogy mig a titkositott mappák, fájlok látszódnak, (legalábbis az ikonjaik) addig itt olyan, mintha nem is lenne semmi a lemezen
2013. júl. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!