Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért ad ki furcsa hangot a...

Hejj kérdése:

Miért ad ki furcsa hangot a gépem?

Figyelt kérdés
mikor bekapcsolom (de csakis akkor) kb 20 mp-ig elég kellemetlen recsegős hangot ad a gépház. nem értem, miért, hiszen a gépem remekül működik, és - ha a ventilátorral lenne baj - gondolom nem csak a bekapcsolásnál adná ki ezt a hangot. mi lehet a baj? majd hétvégén szétszedem és kiderítem, csupán tippekre vagyok kíváncsi
2013. febr. 12. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, ez biza ventilátor probléma.
2013. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nyikorog, akkor csapágyas lett a venti, cserélni kell.
2013. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor jól tippeltem, kösz a válaszokat. és kb milyen gyakran érdemes kitakarítani a gépházat? leporolni stb...
2013. febr. 12. 21:28
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Nagyban függ a használat körülményeitől. "Jártam már" olyan gépben, ami 7-8 éves volt, addig ki sem volt nyitva. Az összes ventiben szinte filc keménységű por-lerakódás volt, csoda, hogy még forgott, de hogy sokat nem ért, az biztos. Egy átlagos lakószobában, főleg, ha szőnyegpadlós, évente egyszer-kétszer érdemes egy kicsit kitakarítani, főképpen a ventilátorokat, és a levegő beszívó-kifúvó nyílások környékét. Az alaplapra és a különféle alkatrészekre lerakódott por hajlamos a nedvesség begyűjtésére, ami ugyebár elektromosan vezetővé teheti, és ez is szinte kideríthetetlen bajok forrása lehet alkalmanként.

Viszont nagyon kell ügyelni az óvatos takarításra, nehogy több galibát okozzunk vele, mint ami alapból lenne. Udvar, vagy erkély, sűrített levegő, esetleg finomabb ecset, de csak nagyon óvatosan, és természetesen feszültségmentes állapotban. Több alkatrész "nem szereti", ha tapogatják (memória modulok, videó- és hangkártyák stb.), kényesek a sztatikus elektromosságra.

2013. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!