Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudom, hogy ment-e...

Honnan tudom, hogy ment-e vírus a gépemre?

Figyelt kérdés

AVGm van, az nem talált fenyegetést. Milyen jobb ingyenes program van? Ha megnyitottam egy vírusos linket pár másodpercre, attól kaphattam vírust?

Előre is köszi a segítséget.


2013. jan. 31. 21:01
 1/6 A kérdező kommentje:
töröltem az előzményeket, ha ez számít
2013. jan. 31. 21:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lefuttatsz egy malwarebytes-t ami eléggé megbízható kereső ha még nincsen feltelepítve gépedre akkor feltétlenül :) tedd meg [link]
2013. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 31. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Töltsd le a Malwarebytes-ot, ahogy írták már, meg a Kaspersky Rescue Disk 10-et, majd írd ki DVD-re, és bootolj róla mint ha rendszert telepítenél. Frissíted, majd indítasz egy ellenőrzést.


"Milyen jobb ingyenes program van?"


Nem szoktam ajánlani az AVG-t megmondom őszintén. Ha ingyenesről van szó akkor Avast, vagy Avira. Fizetős, akkor ESET Smart Security (tűzfala miatt is) vagy a Kaspersky Intenet Security.

2013. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Én is az ESEt smart Securityt használom a vírusokkal szemben és megelőzésre!

Viszont nem véletlenül vannak Malware (trojan,spywer stb)írtók és vírusírtók. A vírusírtók annak ellenére hogy fel szokták ismerni a Malware-t, nem arra vannak "kihegyezve" ezért a Vírusírtó (és tűzfal)mellé ajánlott egy malware írtó is.

Nekem az utóbbiból az IQbit Malware Frighter van fent, de amit ajánlottak MalwareBytes az is jó választás.

Vírusos lettél -e?! Csak akkor derül ki ha ellenörzöd az említett programokkal (vírusírtó+Malware program)

A Kaspersky is jóra értékelt ingyenes vírusírtó!


mindenféleképpen futtasd le őket, lehet találnak régebbi dolgot is!

2013. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2013. febr. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!