Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nagy baj lehet?

Nagy baj lehet?

Figyelt kérdés

Mikor be akartam jelentkezni a facebookra, azt írta ki, hogy biztonsági okból blokkolták a fiókomat. Ahogy továbbkattintottam, közölték, hogy egy angol nevű hölgy ma Los Angelesből (USA) akart belépni a fiókomba. Ez nyilván nem én voltam, ezért ezt a választ kattintottam be. Ekkor új jelszó megadása után engedélyezte a belépést.


Na de ki volt az az amerikai hölgy? Valami vírus vagy kémprogram lehet a gépen? Egyéb problémát nem észleltem. Csináltam egy vírusellenőrzést (MS Security Essentials), de nem jelzett semmit. Minden esetre most rettegek, banki oldalra nem merek belépni.



2013. jan. 18. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz helyre kattintott a hölgy, és ennyi.


Egy normális bankfiókba meg csak úgy tudsz belépni, hogy minden belépés előtt kapsz egy egyszerhasználatos kódot SMS-ben, ami néhány percen belül elavul.

Ha nálad nem így működik, akkor válts bankot.

Vagy rettegj. :)

2013. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kapok sms-t, de én akkor is ilyen rettegős vagyok mindenben, és nem lennék nyugodt, ha a "hölgy" netán a bankszámlámat is nézegethetné, még ha nem is tud utalni róla. De köszönöm a megnyugtató választ.
2013. jan. 19. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolkozz! Ha nem tud belépni, akkor hogyan nézegethetné a bankszámládat?
2013. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor a facebook jelszavamat honnan tudta? Nem olyan egyszerű, nem lehet kitalálni.
2013. jan. 19. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Max. a facebookról.


De gondolod, hogy megkapja az SMS-eidet is?

2013. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!