Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírust töltöttem le véletlenül...

Vírust töltöttem le véletlenül és nem tudom törölni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Letöltöttem az Adobe PS CS2-t, kicsomagoltam, rányomtam az install.exe-re erre eltűnt, vírusírtó bevillogott, hogy karanténba helyezte. ezután az egész mappát törölni akartam, de nem engedi. hogyan tudom törölni? vagy karanténba tenni az egészet? vírusírtó nem ismeri fel és az összes virushirado.hu-hoz hasonló oldalt letiltotta a vírus, nem tudom megnyitni, elérni. kétségbeestem, segítsetek! kérlek!
2009. aug. 27. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld más vírusirtóval.
2009. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát a legvégsô esetbe vidd el egy számítógépes uzletbe vagy tedd újra egész windowsod..
2009. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eset Smart Security-m van, karanténba helyeztem, de nem tudom törölni. Félek kikapcsolni a gépet, mert mi van, ha ezek után majd be se kapcsol?
2009. aug. 27. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:

A vírusirtók nem sokat érnek.


Töltsd le a superantispyware-t, ingyenes. Futtasd. Megtalálja a vírust. Valószínűleg nem tudja kinyírni, azt kézzel kell.


Töltsd le a következő kis programokat (igazából ezek "kötelezőek" mindenki számára):


tcpview

killbox

freecommander


A freecommander segítségével tudsz körülnézni a gépeden (a vírus megbuherálja az explorer.exét, úgyhogy (feltéve, hogy windowsod van) az intézőben semmit sem fogsz látni, elrejti előled a foldereket).


Megnézed a c:\, a c:\documents and settings\...\temp, a c:\windows és a c:\windows\system32, meg a c:\windows...\prefetch foldereket (a freecommanderrel).


Valószínűleg bennük lesz a vírus. Hogy a vírus ne írja vissza magát, amikor törlöd, ahhoz előbb le kell állítani a memóriában.


Elindítod a tcpviewt. Megnézed, milyen folyamatok vannak a memóriában. Ahol nincs feltüntetve a gyártó neve, vagy a programnak hülye neve van, az lesz a vírus. Leállítod.


Utána a fent említett folderekben nemrég (ma) létrehozott hülye nevű exéket és dll-eket keresel. Az exéket le tudod törölni. Valószínűleg lesz 1-2 dll, amit nem tudsz törölni. Ezeket a killbox nevű programmal lehet törölni, beírod a mezőbe a file nevét elérési útvonallal, beikszeled, hogy húzza ki a dll-eket (unregister) és függessze fel az explorert törlés közben. Ezzel kiirtod a dll-t. Valószínűleg ezután a gép tiszta lesz.


A legbénább vírusokat persze a vírusirtók (superantispyware, a-squared, malwarebytes' antispyware) is kiirtják.

2009. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz persze hozzáteszem, hogy ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor ne ugorj neki, főleg dll-ek törlésének, hanem hívj valami hozzáértőbbet.
2009. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Karanténból nem tud kárt okozni, de ami maradt, azt próbáld meg Csökkentett módban (F8)letörölni.
2009. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak megbízható oldalról tölts le progikat, ez többnyire a gyártóé (pl. www.adobe.com), sajnos ezeket is folyamatosan támadják. Ha letöltötted, akkor az Asztalon jobb egérgomb, az ESET lefuttatása. Ha megnyitottad és PIROS a pajzs, semmi esetre se próbáld telepiteni!
2009. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Töltsd le a Kaspersky Antivirus (30 napos próbaváltozta,m kulcs van hozzá) és azonnal futtasd le. Ez a legerősebb jelenleg.

[link]

2009. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a dög a Conficker (Downadoup). Minden biztonsági oldalt letilt.
2009. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21:05-höz persze hozzá kell tenni, hogy a process explorert is alkalmazni kell, a tcpview csak akkor érdekes, ha spambotot csináltak a gépedből.
2009. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!