Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom használni a...

Hogyan tudom használni a windowsban a tanúsítvánnyal való titkosítást?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem nagyon értem mire gondolsz.

1. Weboldalt akarsz megnézni tanúsítvánnyal:

ez alapértelmezett pl otp.hu, vagy egyéb bankok honlapja.

Jobb klikk oldal adatinál viszont megnézheted a tanúsítványt.

2. Tanúsítványt akarsz generálni: openssl windows-os verzióját ajánlom. bár ezt nem tudom minek. Illetve tudni tudom, de az büntetendő is lehetne

3. php szervert üzemeltetsz localhost-on és tanúsítványt akarsz használni, hogy a kész holnapot végleges helyére tegyed:

[link]

használata sztem jó lesz

4. Wifi tikosítása tanúsítvánnyal:

függ az operációs rendszer verziójától

A wifi kártya beállításainál lehet megtenni

Itt Biztonság vagy Autentikáció-ra kell menni, azon belül kiválasztani I.EEE 802.1x-et és azon belül EAP/PEAP

és ott mellette közvetlenül ott van a tulajdonságok és itt lehet kiválasztani a tanúsítványt ami kell.

2013. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

egyik sem :)

fájltitkosítást akarom megoldani tanúsítvány segítségével


találtam egy módszert:

jobb gomb a kívánt fájlra --> tulajdonságok --> általános fül --> speciális -->tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében


ha ez meg van és sikerült akkor a fájl neve "bezöldül"

és létrehoz egy tanúsítványt a tanúsítvány kezelőben. az abban levő hash lenyomattal titkosítja a fájlt.



erre a kérdés kiírása után jöttem rá :/

2013. jan. 3. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!