Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mindkét laptopomon egymástól...

Mindkét laptopomon egymástól függetlenül az alábbi vírus jelent meg, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az egyik laptopomon 15-öt talált belőle (Fertőzött Rendszerleíró kulcsok: 11, Fertőzött Rendszerleíró értékek: 2, Fertőzött fájlok: 2). A másik gépemen is talált belőle vagy 3-at, ugyanebből a PUP akármiből. Ez milyen vírus, mennyire veszélyes?


Link (képkivágóval kimásoltam a Malware naplóból): [link]



2012. nov. 18. 10:45
1 2
 1/12 csacsi2 ***** válasza:

Veszélyes mindegyik valamilyen szinten. Futtas vírusellenörzést valamely programmal hátha kijavítja.

Póbáld ki az iqbit malware frighter -t!

2012. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Futtattam, kijavította, az nem gond. Azért kérdeztem, hátha tudja valaki, hogy milyen fajta vírus, mert furcsa, hogy mindkét gépemen egyszerre jelent meg.
2012. nov. 18. 10:57
 3/12 csacsi2 ***** válasza:

A PUP Potenciálisan nemkívánatos programok . Reklám programok adathalász és ilyesmi progik teszik rá a gépre!

Lehet akár fals pozitív is de jobb kerülni az ilyet!!!

2012. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
öhh.. használtál mind a 2 gépen pedrivet vagy cd-t onnan is terjedhet virus vagy valamilyen program miatt ami fenn van mint ként,gépen vagy az a böngésézési szokásaidtól bárhonnan szerezheted ezeket ki tudja....
2012. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, egy pendrive volt, amit mindkét gépen használtam, azonban azt többször vírusírtottam, és nem talált rajta semmit. Dobjam ki azt a pendrive-t?
2012. nov. 18. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
ezeket mivel találtad?
2012. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Malwarebytes vírusirtóval.
2012. nov. 18. 19:09
 8/12 anonim ***** válasza:
nem muszálj eldobnom csinálja a malwarebitesel meg a vírusirtóddal a pedriven egy vizsgáltot és majd meglátod
2012. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csináltam, mint említettem, azzal találtam.

És pár naponta találok ilyeneket. Lehet, hogy régebben a Malware egyszerűen nem találta meg (nem kereste) ezeket?

Mert nem hinném, hogy csak az elmúlt hetekben támadják a gépemet ezek a PUP akármik.

2012. nov. 30. 17:04
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a Malware régi verziója nem találta meg/nem kereste.
2012. nov. 30. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!