Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltört e-mail fiók? SOS!

Feltört e-mail fiók? SOS!

Figyelt kérdés
Van egy email címem a hotmailnél és a yahoonál is, de szerintem mindkettőt feltörték. Próbáltam belépni a régi jelszavammal, nem ment, aztán kértem jelszóemlékeztetőt, akkor beengedett. Törlődtek leveleim meg egy pár dolog is át lett állítva, nem hiszem, hogy magától. Ki lehetne deríteni hogy ki lehetett az vagy halott ügy az egész?
2012. júl. 27. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Halott ügy!

Ilyennel nem foglalkoznak..

2012. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jah, és biztos nem feltörték, hanem a felelőtlenséged miatt történt!!
2012. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Saját felelőtlenség.. Hát nem tudom, pedig bonyolult jelszavam volt, kis és nagybetűkkel, számokkal és 2 speciális karakter is volt benne. Nem jelentkeztem be nyilvános helyen és nem árultam el senkinek, szóval valamilyen kémprogram lehet gondolom.. Egyébként sejtésem az van, éppen azért tettem fel a kérdést, hogy ki lehet-e ezt deríteni.

Azt gondoltam, hogy ha írok a Hotmailnek vagy a Yahoonak egy levelet hogy ezt és ezt szeretném, ilyen indokkal nyilván kiröhögnének és elküldenének a fenébe.

De pl ha jól tudom valamelyik fióknál meg lehet nézni, hogy honnan, milyen IP címről léptek be (nem tudom melyiknél, csak hallottam..) és gondoltam megkérdezem, hátha van ilyen lehetőség a hotmailnél meg a yahoonál is.

2012. júl. 27. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:
A Gmail jegyzi, de egy IP-vel még semmire sem fogsz menni.
2012. júl. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez lehet, keylogger-lehetséges!!!

De mire mész vele???

Max a várost tudod beazonosítani.

Kiírja: Szeged.

Sokra mentél vele:D

2012. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hát nem tudom, pedig bonyolult jelszavam volt, kis és nagybetűkkel, számokkal és 2 speciális karakter is volt benne. "


Az erős jelszó a biztonság EGY lépése, de nem maga a biztonság. Pl a napokban több levelet is kaptam nem is hotmailes címre, "Web account warning" tárggyal (hotmail és yahoomail címzettként). Ha követted az abban megadott lépéseket, akkor máris teljesen mindegy, hogy mennyire VOLT erős a jelszavad, önként adtad ki azt. És ezenkívül millióféle jelszólopási módszer van, amire egy mezei user még csak nem is gondol.

2012. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor úgy tűnik, ez reménytelen. Köszönöm szépen a válaszokat mindegyikőtöknek! :-)
2012. júl. 28. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!