Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet a fájlokat...

Racz Mario kérdése:

Hogyan lehet a fájlokat valamihez társítani?

Figyelt kérdés
Egy kis vírus áldozata lettem, de a windows-ot nem akarom ujra telepíteni. A kényeg az, hogy minden exe fájlom a windows media player-rel akarna megnyilni. És jobb gombnál nincs olyan hogy tárítás... Valami megoldás kéne sürgősen...

2012. júl. 3. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább ajánlok neked egy vírusirtót. [link] Töltsd le, a telepítőben a próbaidőszakot ne igényeld, csak tedd fel a sima víruskeresőt. Amikor először elindítod, megkérdezi hogy frissíted e. Válaszd az IGEN-t. Frissítés után pedig a VIZSGÁLÓ fület legördítve elindítasz egy TELJES VIZSGÁLATOT. Meg fogja kérdezni, hogy mit vizsgáljon, itt jelen esetben a C meghajtódat válaszd (gondolom azon van a rendszer). Garantálom hogy fog találni valamit, utána pedig elnavigál a rendszer megtisztításához. Kb 10-15 perc az egész, nagyon jó vírusirtó, szerintem megoldja a problémád. Keresés és irtás után resetelni ne felejts el.

Remélem tudtam segíteni! Üdv.

2012. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, lefuttatam ezt és a probléma egy részét megoldotta. De a feladatkezelőt nem tudtam megnyitni utána(mondjuk előtte sem :D), de azt meg elintéztem regeditbe. Köszi
2012. júl. 3. 23:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismét előző vagyok... Feladat kezelő megnyitási hibáját mindenképpen valami olyan folyamat okozza, ami blokkalja azt. Két féle képpen nyitható a feladatkezelő, Tálca->Jobb gomb-> Feladatkezelő, ill. ALT+CTRL+DEL, ha egyik verzióra sem reagál, akkor a Windowsban keveredett össze valami. Próbáld meg elindítani a rendszert csökkentett módban. Ha úgy működik a Feladatkezelő, akkor valami alkalmazás okozhatja a gondot. Javaslom, hogy a nemrégiben feltett programok közt nézz körül, valahol ott lesz a ludas. (Gondolom nem régi a probléma, próbálj visszaemlékezni mit tettél fel kb. abban az időben, amikortól a probléma jelentkezik. Értelem szerűen ha van tipped, töröld le és próbáld ki.) Amúgy a probléma nem újkeletű, szinte megszokott a Windows rendszereknél, jómagam is találkoztam már vele.
2012. júl. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy mi okozta, le is töröltem egyből, de a virus a gépemben maradt. De a gondot megoldottam a regedit-ben. Csak most meg a vírusírtóm nem reagáll semire még csak le venni sem tudom...

Meg nagyon lassú lett a jobb egérgombom használta, van hogy 2 percet kel várni, mikor rákatintok egy fájlra jobb gombbal, pedig ennek egy i5-ös procinál és 4 GB RAM-nál nem szabadna előfordulni.

Ezért ugy döntöttem, hogy legegyszerűbb az lesz, ha újrarakom a gépem.... :s

De azért köszi a segítséget...!

2012. júl. 4. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!