Hány perc alatt tudnák FELTÖRNI A JELSZAVADAT?
Itt meg tudod nézni, szerintem tök jó:
Nálam durva, van amit 2 óra alatt de van amit 314 év alatt ami elég furi :S Pedig egy egyszerű szó :D
Hát, most tök jó, itt mindenki próbálgatja a jelszavát, arra nem is gondoltok, hogy mi van akkor, ha az oldal csak kamu és el is tárol minden próbálkozást? :)
Na ÍGY lehet szépen kipakolni mindent idegeneknek. :P
Amúgy pedig ebben itt 1 olyan gond is van, hogy első körben nem brute forceal "szoktak" nekiesni 1-1 jelszónak, mert az úgy lassú. (Ugye ekkor lényeges, hogy hány karakter, van-e nagybetű, szám, stb...)
Hanem először általában egy szótár alapú próbálkozás van.
Ez annyit tesz, hogy van egy szép nagy szószedet, amivel végigmennek rajta. Ha szerencsés a "támadó", akkor ebből meg is lesz a jelszó. Itt lehet neked akár 400 karakteres jelszavad is, 20 számmal, akkor is megfejtik, HA benne van a szótárban. (Ráadásul manapság az okosabb szótár alapú programok kicsit tudják kombinálni is a szavakat, szóval elég sok lehetőséget lefednek.)
@11:44
Nekem is eszembe jutott, de mivel nem kell akciógombra kattintani az eredményhez, nem valószínű, hogy tárolnák. Gondolom én naivan. :D
Ohh, Ajax! :D
Ahhoz sem kell kattintani. :)
Illetve hiába "nem tudja", de bekerülhet egy (már említett) szótárba, egyszer csak ráhibáznak vele. :)
De amúgy nem tárol az oldal tényleg, de akkor is, azért csak óvatosan ezzel. :)
a forrást gyorsan átfutva nem láttam, hogy bármi adatot kiküldene, valamint maga a számolás menete is benne van a forrásban
amúgy a feltörést úgy is azzal kezdik, hogy felhívják Mancikát, hogy csókolom itt az XYZ rendszergazda, adja már meg azt a számsort ami a főnök úrnak a monitorára van ragasztva :)
Igazából egy Windowst max. 3-5 perc alatt fel lehet törni.
"Énekes Péter és Köpenczei Gergő, a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium tanulói két éve kezdtek foglalkozni egy eddig sosem látott titkosító algoritmus fejlesztésével. A matekórán indult, aztán komoly kutatási projektté fejlődött a felfedezés. Az ISEF-en is induló diákokat nem a hetvenötezer dolláros fődíj motiválja, számukra már a részvétel lehetősége is megtisztelőnek számít.
Gergő és Péter az algoritmus gyakorlati alkalmazásáról is bemutatót tart. Megmutatják, miként lehet megfejteni a spártaiak titkosírását, valamint egy három perc alatt végrehajtható Windows-feltörést is ígértek.
Egyébként ők a hosszú mondatokat javasolják, mint pld.: "Milyen szép volt az idő május utolsó hetében."
About 39 thousand years :O
btw kexlogger 1 másodperc alatt megoldja xD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!