Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hány perc alatt tudnák FELTÖRN...

Hány perc alatt tudnák FELTÖRNI A JELSZAVADAT?

Figyelt kérdés

Itt meg tudod nézni, szerintem tök jó:

[link]


Nálam durva, van amit 2 óra alatt de van amit 314 év alatt ami elég furi :S Pedig egy egyszerű szó :D


2012. máj. 4. 06:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Hát, most tök jó, itt mindenki próbálgatja a jelszavát, arra nem is gondoltok, hogy mi van akkor, ha az oldal csak kamu és el is tárol minden próbálkozást? :)

Na ÍGY lehet szépen kipakolni mindent idegeneknek. :P


Amúgy pedig ebben itt 1 olyan gond is van, hogy első körben nem brute forceal "szoktak" nekiesni 1-1 jelszónak, mert az úgy lassú. (Ugye ekkor lényeges, hogy hány karakter, van-e nagybetű, szám, stb...)

Hanem először általában egy szótár alapú próbálkozás van.

Ez annyit tesz, hogy van egy szép nagy szószedet, amivel végigmennek rajta. Ha szerencsés a "támadó", akkor ebből meg is lesz a jelszó. Itt lehet neked akár 400 karakteres jelszavad is, 20 számmal, akkor is megfejtik, HA benne van a szótárban. (Ráadásul manapság az okosabb szótár alapú programok kicsit tudják kombinálni is a szavakat, szóval elég sok lehetőséget lefednek.)

2012. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
11#: Én gondoltam rá, ezért nem a mostani jelszavam, hanem az ezelőttit próbáltam ki, amivel nem sokat ér mert 2-3 hetente változtatom a jelszót.:)
2012. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de miből tudná ez az oldal hogy éppen mihez való a jelszavam?
2012. máj. 4. 11:47
 14/27 anonim ***** válasza:

@11:44

Nekem is eszembe jutott, de mivel nem kell akciógombra kattintani az eredményhez, nem valószínű, hogy tárolnák. Gondolom én naivan. :D

2012. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ohh, Ajax! :D

Ahhoz sem kell kattintani. :)


Illetve hiába "nem tudja", de bekerülhet egy (már említett) szótárba, egyszer csak ráhibáznak vele. :)


De amúgy nem tárol az oldal tényleg, de akkor is, azért csak óvatosan ezzel. :)

2012. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

a forrást gyorsan átfutva nem láttam, hogy bármi adatot kiküldene, valamint maga a számolás menete is benne van a forrásban

amúgy a feltörést úgy is azzal kezdik, hogy felhívják Mancikát, hogy csókolom itt az XYZ rendszergazda, adja már meg azt a számsort ami a főnök úrnak a monitorára van ragasztva :)

2012. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0.047525504 másodperc
2012. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
About 26 days
2012. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Kemotox1 válasza:

Igazából egy Windowst max. 3-5 perc alatt fel lehet törni.

"Énekes Péter és Köpenczei Gergő, a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium tanulói két éve kezdtek foglalkozni egy eddig sosem látott titkosító algoritmus fejlesztésével. A matekórán indult, aztán komoly kutatási projektté fejlődött a felfedezés. Az ISEF-en is induló diákokat nem a hetvenötezer dolláros fődíj motiválja, számukra már a részvétel lehetősége is megtisztelőnek számít.

Gergő és Péter az algoritmus gyakorlati alkalmazásáról is bemutatót tart. Megmutatják, miként lehet megfejteni a spártaiak titkosírását, valamint egy három perc alatt végrehajtható Windows-feltörést is ígértek.

Egyébként ők a hosszú mondatokat javasolják, mint pld.: "Milyen szép volt az idő május utolsó hetében."

2012. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Csiß ***** válasza:

About 39 thousand years :O


btw kexlogger 1 másodperc alatt megoldja xD

2012. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!