Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit lehet tenni ezzel a vírussal?

Mit lehet tenni ezzel a vírussal?

Figyelt kérdés

Nemrég a Virus Buster ezt a (Rootkit.ZeroAcces.Gen.4) vírust találta. Azóta minden bootolás után ugyanilyen típusú vírusokat talál. Eddig mindig a Windows\System32 ben találta a vírusokat és eddig a formátuma mindig .dll volt. Már legalább 25 ilyen vírust talált. Letöltöttem az internetről egy rootkit irtót, GMER a neve, de minden keresésnél kék halállal leáll a számítógép, ha megállítom és ki akarom törölni amit eddig talált akkor is kék halál. Lefutattam egy teljes vírusírtást a Virus Busterrel, de nem talált semmi hasonlót, viszont azóta is találja a vírusokat.

Mit lehetne tenni?

Elnézést a hosszú leírásért.



2012. márc. 29. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Windows újratelepítés teljes merevlemezforámzással.Ezt lehet tenni a te helyzetedben.Ez már elég kritikus állapot.
2012. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Valami biztos van a gépeden ami azokat a dll-eket gyártja.


Ajánlom a Malwarebytes-t,innen tudod letölteni az ingyenes verziót:


[link]


Rendszergazdaként indítsd le,frissítsd majd futtasd le.

Nekem eddig bevált,nagyon jó a malwerek felkutatásában.


A Vírus Buster-t nem ismerem,nem tudom mennyire jó.De antivírusból ajánlom az Avast-ot,nekem az bevált évek óta használom.Ennek is letöltheted az ingyenes verzióját innen:


[link]

2012. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ja igen és az Avast-ot is rendszergazdaként frissítsd és futtass teljes rendszer ellenörzést az érzékenységet pedig állítsd magasra.

És állíts be egy teljes rendszer vizsgálatot a rendszer indulásánál,ilyenkor az Avast le ellenörzi az egész lemezt mielőtt a rendszer elindulna és bármilyen kártevő elkezdene ügyködni..Sokáig tarthat,de ajánlott.

2012. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Mi ez a Virus Buster??? Már vagy a 3. ilyen kérdést olvasom ma. Ezt adják a happy meal-hez, vagy a chips-hez??? Használj normális vírusirtót. És nem lesz ilyen problémád.

Kereséshez én viszont ezt tudom ajánlani:

[link]

Free lisenc-el.

2012. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
emsisoftot én is ajéánlom..igaz sok a vakriasztása,de nagyon jó virusirtó,közel 5 millió virust felismer,és nem túlzok :)
2012. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem értem én sem mi ez a virus buster őrület, nem normális felhasználók utána meg csodálkozik szerintem dobd ki az ablakon :D:D:D
2012. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kaspersky pillanatnyi szignatúra adatbázisa: 8490613 és én se túlzok
2012. márc. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Format C,vagy napokig kinlódsz mert belasúlt a gép.
2012. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már megoldottam. Az Avast használt.
2012. ápr. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!