Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Bekaptam 1 vírust, ami azt...

Bekaptam 1 vírust, ami azt kéri, h fizessek és használhatom a windows-t, bekapcsoláskor német nyelven közli ezt, és nem enged tovább. Ezzel a kóddal sem: QRT5T-5FJQE-53BGX-T9HHJ-W53YT. Valaki segítene? (format c: csak végső esetben)

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld indítani csökkentett módban. Ha úgy működik akkor telepíts valami jó vírusírtót és irts.
2012. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
én is bekaptam egy hasonlót valamikor, de tudod ki a f*sz fog fizetni a büdös élősködő csicska hackernek aki megírta, inkább újraraktam a gépet
2012. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nagy valószínűséggel nem fog menni.

1. megoldás: vinyót kivenni, és pl. egy USB rack segítségével rádugni egy friss, működő vírusírtóval ellátott gépre, majd teljes scan.

2. megoldás: normálisabb oprendszer (linux) live recovery disk-ről indulni, és onnan átnézetni vírusírtóval.


Mondjuk ha a virnya kicsit is szemét, akkor az adatok egy jó részét már rég titkosította (pár éve nagy "divat" volt), úgyhogy akkor cumi.

2012. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem vírus hanem spyware program és nem mindegyik vírusírtó képes letörölni. Egyszer én is bekaptam egy ilyet, de az vírusírtónak álcázta magát és azt akarta, hogy vegyem meg, mert hacker támadás történt és lopják az adatokat a gépemről, meg ilyeneket írt ki, hogy a gép súlyosan károsodott ezért mihamarabb vegyem meg a vírusírtót. Ez a szar leblokkolta a nod32-met és a böngészőket is, szóval baromi idegesító volt. Így maradt még egy tervem, hogy ne kelljen újrarakni a rendszert és ez az volt, hogy csinálok egy rendszer visszaállítást a legutolsó windows frissítésig és így minden elveszett a gépről amit azután töltöttem le. Szerencsére ez bejött, de ha te be sem tudsz lépni akkor ez felejtős, marad a rendszer újrarakása.
2012. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fertőzött gép indítását az aaaaaaciip vagy aaaaadabia titkos jelszó beírásával hajthatjuk végre és utána a Windows alóli vírusmentesítés az AVP-Tool ( [link] ) eszközzel megkezdhető. Egyes esetekben azonban ez a módszer sikertelen lehet, de még ilyenkor is háromféle lehetőség kínálkozik a trójaitól való megszabadulásra!


A Kaspersky cég Rescue Disk (198 MB) [link]

elnevezésű, gépindításra alkalmas lemezképet egy másik számítógépen le lehet tölteni és CD-R nyersanyagra kiírni, hogy ilyen módon optikai meghajtóról bootolhassuk a fertőzéstől indításra képtelenné vált, mentesítésre szoruló számítógépet


A fertőzött gép lemezegységét kiszerelve és egy másik gépbe áthelyezve, ott is futtathatjuk az AVP-Tool elnevezésű egyedi vírus-mentesítő eszközt.

(Ez a módszer szakértelmet igényel, mert a merevlemez óvatlan áthelyezése a fertőzés további terjedését okozhatja!)


A számítógéphez rendszergazdai szinten értő netezők egy harmadik, meglehetősen bonyolult, további programokat igénylő módszerrel is próbálkozhatnak, amelyet ez a Youtube-videó mutat be.

http://www.youtube.com/watch?v=e7RgU7NNAbw

2012. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a trójai lehet:

[link]

Próbáld meg ezzel leszedni:

[link]

2012. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de végül is egyik sem segített, így végül újra tettük a rendszert, azért köszönöm!!!
2012. márc. 25. 11:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!