Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha formázzuk a winchestert...

Ha formázzuk a winchestert akkor törlődik róla vmi? És ha igen mi? Bocsi de még elég gyerek cipőben járok e témában (:::

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Formázáskor mindig törlődik róla minden adat. Ha csak "gyorsformázást" csinálsz, akkor utána visszahozhatók az adatok (egy része). Ilyenkor a formázás csak a clusterek, foglalási blokkok információját törli, fizikailag még megmarad az adat, de szabad helyként, amit már nem véd semmi a felülírástól.

De ha "mélyformázást", akkor valóban, fizikailag is törlődik.


Képzelj el egy járdát, amire homokot szórsz, és ráírsz valami, utána körbekeríted, hogy ne mászkáljanak rá. Ez az adatod a winchin. A gyorformázás annyit csinál (többek között), hogy a kerítést elveszi, vagyis innentől szabad a hely, újraírhatod. De nem járkált még arra senki, elvileg "visszarakhatod a kerítést".

A mélyformázás viszont elveszi a kerítést, és sperűvel letakarít mindent.

:)

2012. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ezt elírtam, bocsi.

"De HA nem járkált még arra senki..."

"...sEPrűvel letakarít mindent."

2012. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Attól függ.

1.Megvan e osztva a vinyó. (c,d,e,stb.)

2.Ha igen akkor általában a c-én van op. rendszer (attól függ hogy 1 vagy 2 op rendszer van fel telepítve mert ha kettő van pl.xp és win7 akkor az c és d meghajtó lehet) a többin pedig az amit te raktál bele film-zene stb.


Tehát ha vinyó nincs megosztva minden lemegy és az szívás(ha esetleg ki írod lemezre a dolgokat akkor meglesz)

De ha megvan osztva akkor csak át másolod az C-ről amelyiken az op.rend van pl. az üres D meghajtóra.


Tehát a válasz Igen törlődik róla minden.

2012. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm (:: csak hát apum le akarja formázni az én gépem amit csak én használok ( nem tudom miért akarja ha ő nem használja -.-) és nekem hát rajta van tételek, érettségi feladatok és hát örülök, h egyszer meglettek, meg zene film... úgy hogy akk ink mondom neki, hogy ne piszkálja...
2012. febr. 28. 16:19
 5/5 anonim válasza:
Ha formázod a winchestert akkor minden adat és dokumentum ami rajta van törlődni fog, az operációs rendszert is beleértve.(operációs rendszer pl. Windows, Linux) Ezért szokták formázás előtt lementeni azokat a dokumentumokat, adatokat amikre esetleg később szükség lehet. Értem ez alatt: képeket, szöveges dokumentumokat, néhány programot. Lementeni úgy lehet hogy kiírod CD-re vagy DVD-re, esetleg átmásolod pendrive-ra vagy másik winchester-re. Viszont ha ennyire nem értesz hozzá érdemes olyan ismerős vagy szakmabeli segítségét kérni aki jobban otthon van ezekben a dolgokban. Remélem tudtam segíteni.
2012. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!