Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 95-re jó az internet...

Windows 95-re jó az internet explorer 6?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 23:56
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
72%

Azzal akarsz netezni? :O

1 perc sem telik bele és fertőzött lesz a rendszer.

2012. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 2xSü ***** válasza:
66%
Windows 95?!? 16 éves rendszer. Miért használsz te Win95-öt?
2012. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
gyenge az a gép
2012. jan. 7. 00:28
 4/45 2xSü ***** válasza:
58%
Egy XP sem fut rajta el? Egy P3 Celeron gépen már elketyeg az XP. Egy ilyen gépet párezerért szerintem be lehet szerezni.
2012. jan. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
ezen a gépen win98 se fut el , de hamarosan tudok venni egy újat amin már windows7 lesz ,amúgy nem tudom milyen rendszerek vannak win98 után , de nekem win7 jön , úgy kb márciustól már meg lesz az új gép
2012. jan. 7. 00:48
 6/45 2xSü ***** válasza:
71%
Nos a kérdésedre nem tudom a választ, de Win95-el netezni kicsit olyan, mint kézigránáttal teniszezni. Ha teheted, akkor érdemes kicsit gyakrabban gépet cserélni. Egy 5 éves gép már erősen öregnek számít, még akkor is ha működik hiba nélkül. A technológia itt jóval gyorsabban fejlődik. (Ha Win98 sem megy fel rá, akkor a géped már 14 éve is elavult volt.)
2012. jan. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
jól tudom. volt egy másik gépem , de az a köcsög IE6-tól virusos lett , azon win2000 volt kidobtam a szemétbe. de az is szar volt.
2012. jan. 7. 01:07
 8/45 anonim ***** válasza:
92%
hát pajti neked nagy áttörés lesz a win7,készülj mert állva fogsz huggyozni
2012. jan. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

Ubuntum esetleg az gyenge a követelménye van:

win98 után pedig a Windows Millennium edition op. rendszer jón

2012. jan. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 2xSü ***** válasza:
72%

#7 : Huhhh… !!!


Azt akarod mondani, hogy pusztán azért dobtál ki egy számítógépet, mert vírusos lett?!?!? Ez nagyon erős. Ez olyan, mintha azért dobnál ki egy telefont, mert nem fér bele több SMS. Vagy azért dobnál ki egy video lejátszót, mert megtelt az összes kazettád. Vagy azért dobnád ki a tányért, mert nem ízlik az étel, ami rajta van. Vagy azért dobnál ki egy autót, mert kifogyott a benzin.


A vírus egy szoftver. A lényege, hogy hasonló módon viselkedik, mint egy vírus. A számítógépet irányító operációs rendszer hibáit kihasználva működik, másolja magát, nem kívánt működést eredményez. De mivel szoftver, ezért eltávolítható. Persze nem mindegyik távolítható el könnyedén, de egy merevlemez formázás (értsd a merevlemezen található adatok teljes eltávolítása, új, üres fájlrendszer létrehozása), majd a Windows újratelepítése megoldja a problémát.


Nem ismered a Windowsokat, kidobtál egy gépet, csak mert vírusos volt. Ebből az következik, hogy gyakorlatilag semmiféle alapismereted nincs. Ez önmagában nem baj, pl. én sem értek különösképpen az asztalossághoz. Viszont ha már használod a gépet, akkor érdemes megtanulni a működésének alapjait. Olyan ez, mint az autóvezetés. Most a törvényektől eltekintve elméletileg lehet úgy is autót vezetni, hogy fogalmad sincs, hogyan működik, de mindenképpen érdemes tudnod, hogy kb. hogyan működik, ha vezetni akarsz. (Pl. van benne motor, aksi, tengely, sebességváltó, stb…)

2012. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!