Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Netpassword feltörése?

Atees kérdése:

Netpassword feltörése?

Figyelt kérdés
Panelházban lakom szóval van wifis kapcsolat bőven, többnyire le is vannak kódolva, viszont találtam egyet ami szabad volt. Csatlakoztam rá és beléptem a router setupjába ahol megnyitottam a Network-WAN menüt. Ide kell ugye beírni az internet accot jelszóval. Jelen esetben itt ki volt csillagozva, ekkor letöltöttem a firefoxot(chrome-t használok) hozzá pedig egy úgynevezett "unhide password" addont, amivel ugye ( ahogy a neve is elárulja) láthatóvá válnak a jelszavak. Kérdésem, ennyire egyszerű lenne feltörni 1 nethozzáférést? Miért?
2011. dec. 9. 14:53
 1/8 MaXXeGee ***** válasza:

Igen, és nem. Ez egy hanyag felhasználó volt. Mivel a hálózatot nem védte le jelszóval. Másrészről, az internet csatlakozási jelszavát a szolgáltató adja, ami bizonyos esetekben IP címhez és / vagy MAC addresshez is kötött, illetve kábeles netek esetében ott van az elengedhetetlen hardveres szükséglet is. Az UTP vagy a Koax amit behúztak a lakásba. Nem feltörted, csak tudod a jelszavát. amivel önmagában semmire sem mész :) Megváltoztattatni is csak a szolgáltatón keresztül tudod, ehhez többnyire szerződés vagy ügyfélszámot is kérnek.

Szóval, tudsz egy jelszót, amit igazából, sehova sem tudsz használni, max megszívatod azzal az usert, hogy átírod a jelszavát a routerben, és keresheti, hol a hiba. :)

2011. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most ki is próbáltam, nem tok fellépni vele, csak rajta keresztül :) Persze letudnám kódolni a routerét de miért legyek szemét :)
2011. dec. 9. 15:23
 3/8 A kérdező kommentje:
am valami üzit tudnék valahogy küldeni neki?
2011. dec. 9. 15:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Írd át pl a wi-fi SSID-jét arra hogy tegyél rá jelszót te szerencsétlen :D
2011. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó! XDXD
2011. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne bekopogni hozzá... :)
2011. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

valóban, csak 79 lakás közül nehéz lenne kizsákbamacskázni.

Átírtam egyébként, "homoszexuális vagyok"-ra, csak észreveszi valahogy :D

2011. dec. 9. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
kérdező ßuzi vagy x'D
2012. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!