Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha van egy laptopom, ugye...

Ha van egy laptopom, ugye akkor annak van egy IP-címe? Meg van IP-je az internetkütyümnek is? Tovább.

Figyelt kérdés

Az internetbigyónak fix az IP-je. Azon lehet változtatni vagy nem?


És a gép IP-je az amit programokkal vagy parancssorban? át lehet írni?


Bocsi, szakszavakhoz nem nagyon értek. Egyszer segítettek átíratni az IP-met és azon gondolkodom hogy az a gépé volt ugye?


És ha azt átírom akkor nem ismernek fel az oldalak h megint 'én' járok ott mármint ugyanaz a gép csak más IP?


2011. szept. 28. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos. IP-t a szolgáltatódtól kapsz. Ha közvetlenül a laptop van arra a kábelre dugva, amit a szolgáltatótól kaptál, akkor a laptop kapja meg azt az IP-t, ha pl. egy router is közbe van iktatva, akkor a routeré lesz a szolgáltatótól kapott IP. Utóbbi esetben a routerbe dugott gépeknek a router oszt speciális belső IP-címeket. Ezek a speciális címek nem juthatnak ki a lakásból, a router megfelelően kezeli a dolgot (az eljárás neve NAT, nézz utána, ha érdekel). Így kintről úgy néz ki, mintha csak egyetlen gép lenne a te lakásodban az internetre kötve (mégpedig a router), pedig több gép is bújik a router mögött.


Persze nem lehetetlen olyan programot írni, ami hasraütésszerű IP-vel küldözget az internetre csomagokat, de a hálózati eszközök se most jöttek le a falvédőről, könnyen le lehet bukni az ilyesmivel.


A weboldalakon valóban az IP-t használják elsődlegesen azonosításra, de ezen kívül ott vannak a sütik is, amiket szintén.


A gépedet a hálózatban az IP-jén kívül a MAC-címe is azonosítja. A MAC-címet a gyártó adja a hálózati eszközöknek, ez egy teljesen egyedi azonosító elvileg, magát az eszközt azonosítja. Állítólag ezt is át lehet írni, én még nem próbáltam.


Próbáltam pontosan, de érthetően fogalmazni, de éjfél körül ez nem megy már olyan jól :(

2011. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pj0tr ***** válasza:

Persze lehet írni olyan progit ami meghackeli a csomagot, hogy milyen IPről érkezett csak akkor az a baj, hogy te azt küldöd, hogy "Szia Peti vagyok" (miközben Józsi vagy) akkor a címzett nem neked(Józsinak) fog válaszolni, hanem a Petinek, aki meg szépen dobja az üzenetet, mert nem küldött ő semmit a másik gépnek. Persze azt is el lehet csípni meg minden, de sokkal egyszerűbb megoldás is van a problémádra:

Tartsd be az oldalak szabályzatát és akkor nem fogják bannolni az IP címedet!

2011. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Nem bannoltak csak vmiert nem mukodott anni a dc++ a kutyunettel es msnen egy srac elmondta h h irjam at az ipm es utana meg mukodott...

2011. szept. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!