Hol találok vírusirtó összehasonlításokat?
Ez engem is érdekelne (azért irtam ide:$)
de neten kel nézelödni én még ilyenre nem is gondoltam hogy virusirto teszt alapján válaszak:) most nem használok semit az a legjobb:D (nem fogyaszt memoriát:P)
Igazán nem a ramal lene gondom hanem cpu terhelésel
edig kb mind 50% cpu t vet el alapjáraton :S
különbözö gépeken jó nem mai gépek de 2-4 éves max. mai gépek olyan jól birnák már rezidenseket?
Válaszom egy másik kérdésre:
Az a gond, hogy az emberek csak a vírusirtóban gondolkoznak, jobb esetben a tűzfalban is, és azt hiszik, ennyivel mindent megtettek a biztonságért.
A másik, hogy gondolom kényelemből ajánlja sok informatikus az avast!-ot, gondolom akik legjobban ajánlják, ők azok, akik a világ minden kincséért se használnák. Ez egy gyenge vírusirtó, főleg alapbeállítások mellett. Ezen kívül sok hiba van benne, alig van felhasználó, akinél ne okozna gondot előbb vagy utóbb.
Gond még az a hozzáállás, hogy sokak azt hiszik, jaj de menő védelmük van, merthogy nekik tört Internet Security csomagjuk van. Csakhogy a crack-et úgy kell használni, avagy a bizonyos .dll fájlt úgy kell felülírni, hogy közben a vírusirtó állandó védelme és önvédelmi modulja ki van kapcsolva. Ezek után akármit és bármit is csinálhat az új .dll fájl, a crack és egyebek a vírusirtóval. De még sorolhatnám a védelmi program törésének veszélyeit.
Lássunk néhány szabályt, amelyek (vagy legalább a zömük) betartása nélkül ÁLMODNI SE LEHET a biztonságról:
- A legtöbb szoftverből ingyenes vagy kifizetett példányt használj, ha mégsem, bombabiztos helyről szerezz törést. Védelmi szoftvert pedig, mint fentebb írtam, egyáltalán ne törj.
- A szoftvereket a gyártó oldaláról vagy hatalmas, nemzetközileg ismert és elismert letöltőközpontokból szerezd be.
- Minden eredeti szoftvered (beleértve az op.rendszert, ha eredeti) legyen naprakész, telepítsd a biztonsági frissítéseket.
- Lehetőleg ne rendszergazda jogosultságokkal netezzél.
- Ha Vista-t, Win7-t használsz, akkor legyen bekapcsolva az UAC (Felhasználó Fiókok Felügyelete), sőt, legmagasabb fokozatra állíthatod.
- Idegen adathordozókban sose bízz, futtass rajtuk keresést, sőt, alternatív fájlkezelőkben nézd meg, van-e az adathordozón rejtett, furcsa nevű fájl! Ha van, akkor az 70%, hogy kártevő.
- Rendszeresen futtass alternatív keresőket, mint például ESET Online Scanner vagy Malwarebytes' Anti-Malware.
- Legyél résen! Ha egy szoftver kiírja angolul, hogy vírusos a géped, akkor az valószínűleg álvírusirtó, gyorsan lépj ki!
- Tudnod kell pontosan a vírusirtó nevét! Ha NOD32 helyett Nod32 akar keresést végezni a gépeden, beszoptál valamit. Volt már olyan álvírusirtó szerű, ami kiadta magát a gépen levő eredeti vírusirtónak. Persze a feldobott ablak kinézetéből és a vírusirtó nevének elírásából (is) rá lehetett jönni a turpisságra.
- Ha riasztott a vírusirtód, ne kapcsold ki és ne nyisd meg úgy a fájlt/weboldalt. Ha akarod, van biztonságos módszer arra, hogy eldöntsd, téves-e a riasztás.
Ezek után talán még az avast! is jó lehet (ha már leszóltam). Bár a sok bug (=hiba a programban) még mindig ellene szól...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!