Biztonságos email megoldható? (Nem az átirányítás, hanem az értesítés küldés érdekelne. )
Szeretnék egy új email címet, mert a barátom állandóan belenéz a gmail-es levelezéseimbe,ahol nem minden rá tartozik.
Olyant szeretnék, ami infót küldd a gmail-nek, ha levelet kaptam, de közben a megnyitott "A"fiókomból az új "B"fiók nem nyitható meg.
Tök jó lenne, ha a gmail keretei belül meg lehetne ezt oldani, mert szeretem a Google megváltoztatható háttereit és, hogy a Youtube fiókommal is kapcsolatban van.
Szerintetek van erre létező megoldás?
Gmail-ben nincs, mert csak a teljes levelet tudod forward-olni a régi email címedre. Nem tudom, hogy más ingyenes levelezők támogatják-e ezt, nem hallottam még ilyesmiről.
Amúgy nem lenne egyszerűbb megváltoztatnod a jelszavad? Akkor nem kell új email cím és a barátod sem tud belenézni.
Eleve az alap szituáció ami nem jó. Egy normális párkapcsolatban nem ellenőrizzük a másikat. Másik oldalról nem csinálunk semmi olyat, amit ne mernénk vállalni. Ha egy párkapcsolat titkolózáson, neadjisten hazugságon alapul, az nem párkapcsolat. Ha valaki nem érti, hogy a társának van magánélete, amibe nem illik belemászni, de ennek ellenére megbízhat a hűségében, szeretetében, akkor már eleve megette a fene.
De hogy a probléma technikai részére is kitérjek:
- Az egyik megoldás, hogy használsz egy másik gmail fiókot, és miután megnézted a leveleidet, kijelentkezel és visszajelentkezel a régi fiókodba. Ez némi plusz munka, de nem vészes.
- Hasonló megoldás: Inkognitó üzemmódra váltva nézed meg az új levelezésedet.
- A géped felhasználójának adsz jelszót, és mikor felállsz a géptől zárolod azt. Ha a barátod akar belenézni, akkor meg egyszerűen nemet mondasz. Ha ketten használtok egy gépet, akkor két felhasználót kell létrehozni, valamit engedélyezni a személyes adatok titkosítását.
Az eredeti elképzelésed is megvalósítható, de nem a gmail keretein belül. Lehet készíteni olyan szoftvert, ami időről-időre ellenőrzi az új címedet és küld egy levelet a régire, a kívánt tartalommal. (Ha akarod a levél tárgyával, ha akarod nélküle, stb…)
Mondjuk az is kérdés, ha már a barátod látja a levelezésedet, akkor látni fogja azt is, hogy „A másik címedre levél érkezet.”. Ez ugyanúgy bizalmatlanságot fog szülni.
Mint írtam, szerintem a kérdés nem technikai, hanem etikai, így érdemes a megoldást is emberi szinten kezelni.
Csak a barátaimmal leveleztem, de ő nem tűri, hogy rajta kívül legyen más emberi kapcsolatom is.
Tudom, innéttől aztán jogos a kérdés, hogy akkor meg mi a fenének vagyok vele, de az meg hosszú történet.
A technikai megoldásokat köszönöm!
Egy új mail címet hoztam létre, és néha azt nézem meg, hogy jött-e valami, aztán a válasz után törlök belőle mindent, mert tényleg igazatok volt, hogy az "Új email érkezett" üzi is elég fura lenne.
De a Windows valahol menti az összes beírt jelszót. (Bár lehet, hogy az egy plusz program a gépemen, amit rárakott) Arról nem tudtaok valamit, hogy a jelszó mentést, ha nem engedélyezed, akkor mégis hova és hogyan menti el a gép? (Ja! Programozó a szentem és azért lő hozzá jobban, mint én.)
Az, hogy valamilyen ok miatt együtt vagy vele azt értem. De ebből nem következik az, hogy ne vívj ki olyan jogokat, amelyekkel egy normális párkapcsolatban természetesek. Ha nincsenek barátaid, nincsenek saját élményeid, akkor mit osztasz meg vele, mit mesélsz neki? Mivel ennyire féltékeny, valószínűleg ő is ragaszkodik hozzád. Ergo egy-egy vitás helyzetnél nem kell attól tartanod, hogy baj történik, még ha érzelmi zsarolásként fel is veti, hogy elhagy. Ha valóban megteszi, akkor úgyis hazugságra épült a kapcsolatotok.
Állj egy kicsit ki magadért. Nem birtoktárgy vagy, hanem egy ember érzésekkel, gondolatokkal, igényekkel.
* * *
Ha nem mondod a böngészőnek, hogy jegyezze meg a jelszót, akkor nem fogja megjegyezni. Más kérdés, hogy a letöltött oldalakat elméletileg elmentheti a gyorsítótárba. Akkor is könnyű visszamászni a levelezésedbe, ha nem lépsz ki a gmail-ről, miután megnézted a leveleidet. Ha inkognitó módra kapcsolsz, akkor viszont a böngészés után ezt automatikusan törli az összes előzményt. (Firefox 6.0-tól > Ablak tetején, bal oldalán van egy Firefox gomb > Privát böngészés indítása) (Chrome > Ctrl + Shift + N vagy villáskulcs ikon > Új inkognitó ablak)
Ha a barátod programozó, akkor akár az is feltételezhető, hogy keyloggert csempészett a gépedre, amely rögzíti az összes billentyűleütésed. Ebben az esetben semmit sem ér a fenti módszer, hisz abban az esetben is ugyanúgy rögzítve van az összes leütött billentyű. Viszont az ilyen programok általában az egér mozgását nem rögzítik, így lehet trükközni. Másik oldalról a barátod megkísérelheti feltörni a jelszavadat egy olyan programmal, ami különböző jelszavakat próbál ki.
1. Válassz bonyolult jelszót, ami lehetőleg ne tartalmazzon szótári szót, legyen benne szám, írásjel és legyen legalább 8, de inkább 12 karakter hosszú. Mondok pár példát, ami segít egy ilyen bonyolult jelszó memorizálásában:
1x1kmgm6xhmgm - Egyszer egy királyfi mit gondolt magában, hi-hi-hi, ha-ha-ha, mit gondolt magában. - A dalocska szavaiból az első betűt veszed, a hi-hi-hi-ha-ha-ha helyett 6xh-t írsz (6 darab h). Máris van egy szótári szót nem tartalmazó, számokat, betűket tartalmazó jelszavad.
mstsmvd1475369 - A narancs szót úgy ütöd be, hogy minden billentyű helyett a tőle jobbra eső billentyűt ütöd le (n->m , a->s). A számok meg úgy születnek, hogy a numerikus billentyűn rajzolsz egy N betűt.
JSB:D-mt&f - Szintén rövidítés, jelen esetben Johann Sebastian Bach: D-moll toccata és fúga. De választhatsz könyvet, kedvenc zenét is. Most pl. felnézek a polcra és jön a jelszó: J2xRT-agyu - (J. R. R. Tolkien - A gyűrűk ura)
2. Ne gépeld be a jelszót, hanem használd az egeret! Ezzel ki tudod kerülni a keyloggert. (Már a regisztrációnál, jelszómódosításnál is így járj el!)
2.a. Nyisd meg a google-t. A keresőmező jobb oldalán van egy billentyűzet gomb. Egér segítségével gépeld be a jelszavadat, majd jelöld ki a keresőmező tartalmát, jobb klikk -> Kivágás. A gmail-nél meg a jelszó mezőn -> jobb klikk beillesztés. Így billentyűleütés nélkül be tudod írni a jelszavadat. (Tudom, körülményes, de valamit valamiért.) Fontos, hogy a google-ban ne indítsd el a keresést, mert azt már elmenti az előzmények közé, illetve azt is naplózhatja a kémprogram.
2.b. Másik megoldás, ha a jelszavadat úgy választod meg, hogy az általad látogatott oldalak tartalmát használod fel. Pl. megnyitod a gyakorikerdesek.hu -t, és a láblécben (Minden jog fenntartva…) kiválasztasz egy szövegrészt. Mondjuk legyen „ind” a „Minden szóból”. Jobb klikk > másolás. Ezután nyitsz egy Jegyzettömböt és beilleszted jobb klikk > beillesztéssel a kijelölt szöveget. Ezután kiválasztod mondjuk a 20-at a „© 2011” szövegrészből és ezt hozzáilleszted a jegyzettömbhöz. Majd mondjuk a „Kap” szórésszel is eljátszod ezt a „Kapcsolat szóban”, majd a ”ek.h”-val is a ”gyakorikerdesek.hu” ból.
A négy szövegrészből összeáll egy jelszó: ind20Kapek.h
Ez már elég bonyolult, hogy ne lehessen feltörni, neked meg csak azt a négy részt kell megjegyeznek, amit ki kell másolni.
A barátod viszont lehet, hogy látni fogja mindazt, amit most leírtam, tehát légy kreatív és válassz saját módszert, véletlenül se használd konkrétan azokat a példákat, amelyeket itt leírtam.
Ez NAGYON HASZNOS válasz volt!
Köszönöm szépen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!