Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha rendszer visszaállítás,...

Ha rendszer visszaállítás, akkor mi történik, az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

A mai nap az történt velem,hogy lejárt a vírusirtóm és újat kerestem neten de nem bírtam csak félig felrakni így megint kerestem egyet de elment a net.A mondem azonban azt jelezte hogy van és a szomszédban jó volt.Felhívtam az ügyfélszólgálatot ahol is rájöttek hogy valami blokkolja a gépen akapcsolatot.d emivel letöröltem minden tűzfalat és vírusírtót még előtte ,mert gonodltam én erre is,nem bírtam vírus keresést indítani.Visszaállítottam a rendszert és láss csodát van net,raktam fel kémprogram keresőt tűzfalaz mindent ,hogy nehogy még1szer előforduljon ez velem. A kérdés az lenne,hogy ha vissza állítom mai napra a rendszert,akkor rajta lesznek azok a programok amiket most felraktam? és a vírussal most mi lett.Ha az blokkolt akkor most is blokkolná hogy visszaállítottam,vagy mégis valami program lehetett?

Tehát egy kérdésben:ha visszaállítom a rendszert akkor vírus is "eltűnik"? és ha előre állítom a jelenre akkor mintha nem is lett volna vírus? nem értem


2009. ápr. 18. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó összetettre sikerült a kérdés. A helyzet az hogy a rendszer visszaállítás csak a beállításokat menti vagy hozza vissza, a fájlokat nem módosítja. Tehát a vírusos dolgot ezzel nem szünteted meg, főleg a fájlba is beleírta magát. Talán még a registryből eltűnik a visszaállításkor, de a vírust vagy kiszeded 100%-osan vagy előbb-uttóbb újra visszaírja magát. A megoldás egy megbízható szoftver. Ajánlanám vagy a Kaspersky-t vagy a NOD32-t esetleg az Avira-t.
2009. ápr. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nod-ot raktam fel:) köszönöm a választ,már értem :D
2009. ápr. 19. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!