Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ubuntun vannak virusok?

Ubuntun vannak virusok?

Figyelt kérdés
Jelenleg Win7-en vagyok, de szeretném áttenni linuxra! Szerintetek megéri váltani?
2011. júl. 27. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg léteznek vírusok, mivel nincs vírus ellen 100%-ban biztos rendszer. Gyakorlatilag viszont nem lehet összeszedni vírust GNU/Linux alapú rendszereken.


Ha nem elsősorban játékra van használva a gép (mivel sokkal kevesebb játékprogram készül Linuxra), akkor érdemes elgondolkozni a váltáson.

2011. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NE dobd a Windows 7-et, jó lesz tartaléknak.


Linuxon nincsenek vírusok. Legalábbis nem szoktak lenni.

2011. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Újabban Linuxon is vannak vírusok. ESET már fejlesztett rá vírusirtót.

[link]

2011. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden rendszerre léteznek vírusok, viszont az nem mindegy,hogy mennyire könnyen terjednek,de amit igazából írni akartam az az,hogy mielőtt váltanál nézd meg jól,hogy minden hardvered támogatva legyen. Külső eszközök is!!! Kamera, nyomtató stb.. Mert nekem ez volt a bajom vele.
2011. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A vírus nagy üzlet. A vírusírtók megírják őket és gyorsan rá a védelmet. Aztán eladják a vírusirtót és terjesztik a vírusokat.


Amíg kevés felhasználó használ Linuxot, nem lesz nagy buli nekik eladni vírusirtó programokat.


Annyira nem értek hozzá, de szerintem az RPM, DEBcsomagok miatt is macerásabb írni mint windowsra.

2011. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!