Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki tud jó vírus irtót ami...

Valaki tud jó vírus irtót ami hasznos?

Figyelt kérdés

A hasznoson azt értem, hogy nem enged be semmilyen vírust, nem lassítja a gépet, stb...

Ha lehet linket kérek.

Előre is Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 17. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyat ami nem enged be semmit, nem találsz. De van avast, ami tök jó, meg a NOD32 se rossz, ha az avast túl leterhelné a géped. Mellé ajánlok egy Spyware Terminatort a kémprogik ellen, az időnként futtatod. Ha jó a böngésződ, az is szűr. Elég ennyi. Azért ésszel töltögess le dolgokat!
2011. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom fizetni nem akarsz érte. :)

Az avast! szerintem elég jó, felveszi a fizetősekkel is a versenyt.

Kár "fizetős" (a legtöbb felhasználó talál rá módszert, hogy ne legyen az :P) cuccokat feltenni, ugyanolyan esélyed van vírust szerezni vele mint egy ingyenessel.

2011. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- Ha legális az op.rendszered, legyen naprakész!

- A programjaid legyenek naprakészek!

- Ha Vistát/7-est használsz, az UAC (Felhasználói Fiókok Felügyelete) legyen bekapcsolva!

- Lehetőleg ne rendszergazdaként netezz!

- Legyen tűzfalad! Win7 esetén már a beépített is elég.

- Sose kapcsold ki a vírusirtót! Ami téves riasztásnak látszik, nem biztos, hogy tényleg az, sőt... szinte biztos, hogy nem.

- Egy állandó védelemmel nem rendelkező vírusirtóval (pl. Malwarebytes' Anti-Malware) rendszeresen ellenőrizd a géped! Persze, ezeket a szoftvereket általában a felhasználónak kell frissítenie vizsgálat előtt.

- A vírusirtód adatbázisa MINDIG legyen naprakész!

- Csak megbízható oldalról tölts le dolgokat!

- Programokat nagyon megbízható oldalról tölts, de inkább a hivatalos weboldaláról! Máshonnan sose!


Ha ezek egy részét betartod, még az avast! meg hasonló rosszabb vírusirtók is elegendőek lehetnek (persze szerencse is kell).

Ha ezeket nem tartod be, akkor erősre állított, eredeti NOD32 se fog megvédeni...

2011. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a MSE-t használom(Microsoft Security Essentials). Nekem semmi bajom nincs vele. Ha olyan oldalra klikkelek ami "bevan jelentve" nem engedi megnyitni stb...

Win7-el használom, elég jó, alig eszik ramot. Hetente csinál egy gyors vizsgálatot ami kb 5 perc, de addig sem húzza a gépet.

Én ezt ajánlom!

2011. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előzőre csak akkor hallgass, ha legális a windowsod! Egyébként bajom nincs az MSE-vel.

Mivel XP-m van, Eset Smart Security mellett döntöttem, ha ezt választod, vagy újítsd rendszeresen a próbaidőt, vagy használd újságkóddal, de semmiképp se törd! (5 év Avast után, merem ezt is ajánlani, ha van mellé egy jó tűzfalad, pl Comodo, vagy Zonealarm)

2011. júl. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Eset Smart Security(ezt használom) v. Eset nod32
2011. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Avast 6.. ESET után (ami eredeti volt), most pucoltattam le vele a rendszert...
2011. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző!

Két hónap múlva futtasd a Malwarebytes'-t és/vagy az ESET Online-t, többet fognak találni az avast! nevű hulladék után...

Sok gondod lesz vele, ezt sajnos előrejelezhetem.

Nem Veled akarok bunkó lenni, csak a szoftverről írom le a véleményemet.

2011. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes az avirát alig mondjátok,pedig nagyon jó és ingyenes :)
2011. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!