Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol lehet megnézni hogy mikor...

Hol lehet megnézni hogy mikor volt utoljára bekapcsolva a gép? És hogy lehet jelszót beállítani a bekapcsoláshoz?

Figyelt kérdés
Windows XP home edition van rajta ha ez számít
2011. máj. 30. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Naplófájlokat. Vezérlőpult/Felhasználói fiókok: itt állíthatsz be jelszót.
2011. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bekapcsoláshoz még esetleg biosban is be tudsz állítani, mondjuk legyen a jelszó power, és miután beállítod akkor a bekapcsoló gombbal nem tudod bekapcsolni, csak miután bepötyögöd, hogy power akkor kapcsol csak be, én is állítottam már be!:)

De az fontos, hogy van olyan alpalap, amit át kell jumperelni, ahhoz, hogy vegye a jelszót, nekem olyan volt a régi alaplapom!! De az újaknál már nem hiszem! És elvileg ez az egész csak ps/2-es billentyűzette(klaviatúrával) működik, USB-sről még nem hallottam, hogy be lehet állítani!

2011. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbiról azt halottam, de lehet, hogy tévedek, hogy az alaplapon lévő gombelem kiszedésével egy idő után alaphelyzetbe áll a BIOS, így nem kér jelszót sem.


Ha csak te használod a gépet, talán a merevlemez jelszavasítása segíthet, már ha olyanod van (ebben az esetben más gépre kapcsolva is kéri a jelszót)


A felhasználói fiókos dolog nem csak a jószándékúaktól véd. Már amatőr gonosz kistesóktól sem feltétlen. A naplófájlban meg csak azt írják, hogy mikor indították az operációs rendszert.


A biztos megoldást egy külső merevlemez adja. arra rakod a személyes cuccot, oszt fizikailag elzárod a szekrényben... :)


Ha hasznosnak találtátok az írásomat, pontozzátok fel kérlek. :)

2011. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!