Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha freemail-ről kaptam a...

Ha freemail-ről kaptam a freemail-emre egy levelet, azt valahogy ki tudom deríteni, hogy ki küldte? Gondolom az IP címből igen. És aztán?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2011. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de biztos?! és ha van kapcsolatom t home-nál vagy akárkinél???
2011. máj. 16. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem. Az IP-címhez tartozó felhasználót csak a rendőrség, bíróság vagy egyéb hivatalos szerv kérése alapján adják ki. Ha pedig a T-Home-nál van ismerősöd, az sem megoldás: lehet, hogy ő sem lát bele az adatbázisba (nem mindenki előtt nyilvános az), ráadásul ha nem T-Home előfizető küldte a levelet, akkor még ők sem tudják, ki volt, mert nem ők osztották ki neki az IP-címet.
2011. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy t-homeos ügyintéző nem biztos, hogy megtudja nézni, nem is biztos, hogy a t-homehoz tartozik.

Rendőrség kérheti ki IP cím alapján az adatokat.


Arra nem gondoltál, hogy visszaírsz neki? Ahol érdeklődsz, hogy ki is Ő..

2011. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ki is deríted az IP-t, neked senki sem fogja kiadni azt, hogy az az IP a küldés pillanatában milyen felhasználónál/milyen címen volt kiadva.
2011. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen spam érkezik mostanában, wisi234@freemail.hu és hasonló címekről:

"Csá, nézd meg, milyen jó filmeket töltöttem le" és egy link. Ezt megnyitva azonnal bejelzett az Eset. Gyalázatosan gyenge a Freemail spamszűrése és Gmail-es postafiókra is küldik most már ezeket a sz*kat.

2011. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Írni és megkérdezni nem tudom, mert ha az küldte akire gondolok, az úgysem fogja bevallani.

Igen, ilyen filmes maileket is kapok, de azzal nem foglalkozom. Ezt valószínűleg egy "ismerős" küldte, csak meg szeretnék róla győződni, hogy valóban-e...

2011. máj. 18. 07:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy is "küldhette", hogy nem is tudott róla. Vírusos a gépe vagy ellopták az email-címét, sajnos a jelszavakat is könnyű általában megfejteni. Fremail-es email miatt kerültem lapátra évekkel ezelőtt, mert elhitte a főnököm, hogy én írtam róla mocskos dolgokat. Egyébként feltörték a Freemail-es postafiókomat.
2011. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!