Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez valami spam féle?

Ez valami spam féle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hú, lehet rossz a kategória, de nem tudtam eldönteni, hogy hova írjam ki a kérdést, és tudom, hogy itt okosak vannak. :)

Szóval, a babaszoba.hu-n kaptam egy privát üzenetet, angolul valami Kathy-től.

Bemásolom:

Hello . ( kathy24real @ y a h o o . c o m )

Voltam nyűgözve, hogy a profil babaszoba.hu és úgy érzem, hogy jó barátságban van, a nevem Kathy, azt fogom szeretni, írj az én e-mail ( kathy24real @ y a h o o . c o m ) hogy én küldünk képet, és mondd meg többet rólam, köszönöm az üdvözlő barátságom kérés, én leszek várja a választ az én-mail címre.

Kathy .



Hello.

I was very impressed to your profile at babaszoba.hu and i feel to have a good friendship with you, my name is Kathy, i will like you write me to my email ( kathy24real @ y a h o o . c o m ) so that i can send you a picture and tell you more about me, thanks for welcome my friendship request, i will be waiting for your respond at my mail address.

Kathy .


Nekem nagyon nem kerek, jelentsem a babaszoba szerkesztőinek szerintetek?


Köszi előre is!


2011. márc. 29. 16:44
 1/10 anonim válasza:
én is szoktam kapni ilyet
2011. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
és egyböl törlöm öket
2011. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A címet keresőbe beírva ugyanez a szöveg olvasható német nyelven német oldalakon, angol nyelven angol oldalakon. Kizárt, de legalábbis valószínűtlen hogy ezt egy valós ember írja be mindenhova. Inkább egy robotra vall, annak viszont mindig van valami hátsó szándéka, és nem az ismerkedésről szól.

Például ha válaszolsz, az egy aktív e-mail címet jelent amivle lehet kereskedni a spammelőknek. Szerintem jelenthető, hogy legalább arról az oldalról függesszék fel a regisztrációt.

2011. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen spam. Jelentsd nyugodtan, és amúgy ismeretlen, fordítóval lefordított üzeneteknél én mindig a törlés gombot szoktam nyomni. :)
2011. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2011. márc. 29. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg valami állítólagos arab nő irogatott, két nyelven is. De a Google ferditő programmal írta, vagyis ez nem "nő", nem is "barátkozni akaró külföldi", hanem valamelyik botnet hálózat kémrobotja. Azonnal állítsd be rá a spamszűrőt és töröld.
2011. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen robotok jellemzően ilyen "email-címeket" használnak: kathy24real, baby12678dabusy aliahbar2689grappe stb. Jelenteni kellene.
2011. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jelentettem!
2011. márc. 30. 07:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezekről a robot ismerkedősökről beszéljetek többet, mert nem értem hogyan árthatnak vele. Nem, nem hiszem el, hanem nem tudom. :)
2011. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kémrobotok között ilyenek is vannak: anni1234@freemail.hu, sanya456@freemail.hu és hasonlók. Mi a szöveg? Például: ingyenes filmletöltéseket találtam neked. Kattints a linkre: abban a pillanatban jön a fertőzés a gépedre. Vagy: így buliztál a legutóbbi buliban, itt a fotó. Más: MSN-ben beszélő kémrobot, nőnek álcázva, aki válaszol, annak megy a trójai és más fertőzés a gépére. Veszélyek enciklopédiája: [link]
2011. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!