Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Hogyan tudom kideríteni, hogy ki levelezett a nevemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben kiderült, hogy 2,5 éve a nevemben levelezéseket folytattak egy fórumon(felhaszn.név+jelszó szükséges volt hozzá)

Ezek a levelek/üzenetek nagy port kavartak, engem besároztak. :(

Hogyan tudhatnám meg, hogy ki tette?

Rendőrségi feljelentést egyenlőre nem tennék, mert nem kizárt, hogy családtag volt az illető :( :(

segítsetek, hogy tisztázhatnám magam?

Előre is köszönöm!


2011. febr. 15. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a te email-címedet használták, akkor azt pl. Gmail-nél le lehet ellenőrizni, mert a webesen alul jelzi, ki és mikor, milyen IP címről lépett be. Sajnos a többinél nem tudok ilyen lehetőségről. Nekem egy teljes email-címemet lopta el a Facebookos "Gara Julika és Gyuszi", márpedig azonos email-címet nem lehet regisztrálni a Gmail-en! De mert nem vagyok már a Facebookon, megszabadultam tőlük. És megváltoztattam a jelszót is. Nyugodtan jelentsd fel, ha családtag, ha nem, megérdemli!
2011. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Szerencsétlen bólyi pap is minden hülye lúzert odaengedett a gépéhez, aztán valamelyik feka folyamatosan pedofil képeket nézegetett és töltött le. Most persze a papot hurcolják meg és nem azt a barmot. IP-cím alapján találták meg a gépet!
2011. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem g-mail-el levelezett, hanem egy fórumban az én regisztrációmmal. :(

Az oldal ahol ez törént 60 napig őrzi az ip címeket :(

2011. febr. 15. 15:04
 4/5 A kérdező kommentje:

A Facebook-ról már én is sok rosszat hallottam :(

Az internet nagyon hasznos, de nagy kárt is tud okozni, mint pl. most az én becsületemen :(

2011. febr. 15. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez borzasztó, ezért kell a kőkemény védelem minden internetes gépre. Alighanem trójai volt vagy most is van a gépeden, nyitott egy hátsó kaput. Ezért a géped bekerült egy botnet hálózatba, ellopták az email-címedet, ha bankolsz is róla, azokat az adatokat is. Én a helyedben alapos vírusirtás után újratenném a Windows-t és komplex védelmet telepítenék rá (Kaspersky IS vagy ESS). Senkit nem engednék hozzáférni a rendszergazdai fiókhoz, de még a sajátomat is titkos jelszóval védeném. Email-cím jelszava pedig ilyen legyen: ZT65fyutz23 stb. Nálam minden eszerint van beállítva. De ha már megtörtént, nagyon sajnálom, de nehéz kideríteni, ki volt a tettes.
2011. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!