Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám biztonságosra...

Hogyan tudnám biztonságosra állítani a vezeték nélküli hálózatot?

Figyelt kérdés

Routert használok, eddig biztonságos volt a hálózat, viszont tegnap kipróbáltam a netet, routert egy másik gépen, majd vissza dugtam mindent erre a gépre, és azóta "nem biztonságos vezeték nélküli hálózat"-ot ír a net az elérhető hálózatok listájában arra a hálózatra, amit használok.


Annakidején jelszó kellett ahoz, ha valaki a hálózatra kapcsolódott, és ezt a netet használta. De most már nem kér jelszót.

hogyan tudnám beállítani, hogy kérjen?

Tp-Link WR741-N routerem van.


2011. febr. 7. 08:20
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

A routerben nem állítottál semmit?

Amúgy a Windows elmenti a korábban megadott jelszavakat, ezért nem kéri a későbbiekben.


Nézd meg a router menürendszerében a Wireless --> Wireless Security résznél van-e beállítva jelszó.

2011. febr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak a másik gépre telepítettem föl a routert. De semmi beállítás.

Tudom, hogy elmenti a jelszavát, de ha újra raktam a gépet, akkor először kérte mindíg. Most viszont tegnap újra raktam, és nem kért semmit. megkereste az elérhető vezeték nélküli hálózatokat, majd kapcsolódtam rá jelszó nélkül.


A menürendszerbe benéztem, "Disable Security" van beállítva.

WEP

WPA/WPA2

WPA-PSK/WPA2-PSK


Melyik kell nekem?:D

2011. febr. 7. 09:03
 3/9 anonim ***** válasza:
wpa2 aes
2011. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Ez itt a baj.


Válaszd a WPA-PSK/WPA2-PSK -t, ezen belül:

Version: WPA2-PSK

Encryption: AES

Adj meg egy jelszavat (PSK Passphrase). Lehetőleg minél bonyolultabbat. Ez a kulcsgenerátor segíteni fog benne:

[link]

2011. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

oh köszönöm!

meg is csinálom :)

és muszáj neki olyan bonyolult kód?:D

ha egy egyszerű szót írok be, akkor azt könnyen kitalálnák? esetleg feltörni könnyebb?

eddig a monitor márkája volt a jelszó, ami előtt ülök.

azt senki sem felejtette el, ezért választottuk.:D

2011. febr. 7. 09:44
 6/9 A kérdező kommentje:

jéé tényleg itt kell:D a régi jelszó még ottvan:D

húú köszi szépen! ^_^

2011. febr. 7. 09:45
 7/9 A kérdező kommentje:

no kész.

beállítottam, router reboot, és kész. :P

mostmár "biztonságos vezeték nélküli hálózat (WPA2)"

köszi mégegyszer.

2011. febr. 7. 09:48
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

"...és muszáj neki olyan bonyolult kód?:D Ha egy egyszerű szót írok be, akkor azt könnyen kitalálnák? Esetleg feltörni könnyebb?..."


Az egyszerűbb értelmes szavakból álló kódokat, brute force módszerekkel lényegesen egyszerűbb megfejteni/kipörgeti.

A Brute force alapú támadásokhoz, meg még csak komolyabb szaktudás sem szükséges, csak egy viszonylag erős számítógép.

2011. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget/tanácsokat P. O. C. ^_^
2011. febr. 7. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!