Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Meghülyült a virusirtóm?

Meghülyült a virusirtóm?

Figyelt kérdés
Van egy AVAST 5.1-es(friss)virusirtóm és pár napja jön egy figyelmeztetés,hogy blokkolt egy biztonsági rést,meg blokkolt egy ártalmas web helyet,még akkor is jelentkezik mikor nem is internetezek.Mi lehet?Naponta frissül,néha többször is.
2011. jan. 30. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:

A "biztonsági rég blokkolva" nem gond. DCOM vagy LSASS Exploitokat blokkol. Elvileg féreggel fertőzött gépekről szeretnének férgek bejönni a gépedre. Biztonsági résen keresztül.


A "rosszindulatú URL blokkolva" üzenetek úgy, hogy nem is netezel, gázak. Egy folyamat szeretne egy kártevőt letölteni, még az is lehet.


Fotózd le kérlek ezeket a riasztásokat!


A biztonsági réses üzenetből az "objektum" sor a fontos, a másikból a "folyamat" és az "objektum" sor.


De kérek képeket!

2011. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egész véletlenül nem digi neted van? Ott kb 10 percenként dob ki ilyet, szokd meg, vagy lődd csendes módba, ha nagyon zavar.
2011. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen.Fertőzésnek azt irta ki"Dcomexploed"Vagy ilyesmit és megadta az IP cimet.Képet is birok ide feltenni?Mit csináljak?
2011. jan. 30. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálni semmit sem tudsz, megszoksz, vagy megszöksz (jelen esetben szolgáltatót váltasz). A fenyegetéseket az Avast blokkolja, szóval addig nincs gond.
2011. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

84%-os: Azért nem így van.... komolyabb gond lehet ott.

Ha az avast! URL-t blokkol, annak két oka lehet:

- Böngészel, és veszélyes oldalra vagy annak a közelébe kerülsz.

- Egy processz (folyamat) valami oknál fogva kártékony oldalt kísérel meg elérni, ahonnan pl. kártevőt akar letölteni.

Tehát a legközelebbi (ha több van, akkor többet is) "ROSSZINDULATÚ URL BLOKKOLVA" ablakot légy szíves, fotózd le és tedd fel ide.


Ingyenes, regisztráció nélküli képfeltöltő:

[link]

2011. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

feltöltöttem itt a link? [link]

Ha birtok segitsetek

2011. jan. 30. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:

A 135-ös porton keresztül támad be a féreg. Rakd be a pipát, hogy ne mutassa ezt az ablakot a jövőben.


Képet úgy készítesz, hogy lenyomod a Print Screen (Prt Src) gombot, majd megnyitod a Paint-et, Szerkesztés -> Beillesztés. Körbevágod a keletkezett képet. Majd elmented, de ne az alapértelmezett formátumban, hanem tanácsos a fájltípust átállítani .png-re.


Van tűzfalprogramod?


Amúgy a ROSSZINDULATÚ URL BLOKKOLVA szöveg problémás, ha úgy jelenik meg, hogy közben nem is netezel.

2011. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van tűzfalam.a windows-é.Be is van kapcsolva,csak a frissités van kikapcsolva.Esetleg másik tűzfal jobb lenne?
2011. jan. 30. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Jól látom, hogy ez egy XP? Annak a tűzfalánál bármi más jobb. Kapcsold ki, és tegyél fel egy Comodo-t (remélem, nálad nem jön elő a bug, ami engem elüldözött tőle), Outpostot vagy Zonealarmot (több mindent csinálnak, neked tűzfal kell tőlük, kódokat itt találsz hozzá: serials.ws (csak kódot, ne crackeld!)

Outpost pl megfogja ezeket a támadásokat az avast előtt (használtam azt is), csak ajánlani tudom (csak azért cseréltem le, mert lejárt a próbaidő, de talán mostanra van fent normális kód)...

Avastnál meg (előzőnek) hiába jelöli be az ablakot, ugyanúgy löki a magáét, csendes mód az egyetlen, ami használ.

2011. jan. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot mindenkinek.Ez csak egy pár napja kezdett jelentkezni,ugyhogy az este vissza állitottam a rendszert egy ettöl korábbi időre és most várom a jószerencsét.Egyenlőre csend van...bizakodjak.Még egyszer köszi mindenkinek aki segiteni probált.
2011. jan. 31. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!