Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet leszámolni ezzel...

Hogyan lehet leszámolni ezzel a vírussal, úgy hogy az adataink megmaradjanak?

Figyelt kérdés

Kaptam facebookon 1 üzit ismerőstől de ő állítja nem ő küldte de az összes ismerőse megkapta sajna..Ez vol az üzenet: I got u surprise www.ytatyfyyikin.blogspot.com

kis ablak jött elő, rámentem a fájl megnyitására(én hülye)semmi nem történt.. Elkellett sietnem, a gépet kikapcsoltam, mikor visszajöttem, gép be, a háttérképem eltünt helyette ez a szöveg kék háttérrel:

Warning!

Your're in danger!

Your Computer is infected with spyware!


All you do with computer is stored forever in your hard disk.

When you visit sites, send emails...all your actions are

logged. And it is impossible to remove them with standard tools.

Your data is still available for forensics. And in some cases.


For your boss, Your friends, your wife, your children

Every site you or somebody or even something , like spyware opened in your browseers,

with all the images and all the downloaded and maybe later removed movies or mp3 songs

are still there and could break your life!


secure yourself right now!

remove all spyware from your pc!

Netezni arról a gépről többet nem tudtam, vírusirtómat mintha valami blokkolná bizonyos fájlokat már nem nyit meg és folyamat kijön 1 system tool-os ablak ami ki akar fizettetni 60 meg 70 dollárt és kéri a bankkártyaszámom, ja és állandóan előjön a jobb alsó sarokban, hogy: Warning your computer is infected..

Légyszi segítsetek!


2010. dec. 30. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezen a gépen a Windows-t legjobb lenne újratelepiteni.
2010. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy mit nyitunk meg, milyen linkre kattintunk rá!


Nem sok esély van, hogy ezeket sikerülni fog megcsinálni, de próbáld meg:

Töltsd le, telepítsd, frissítsd a Malwarebytes' Anti-Malware programot, és végeztess vele teljes rendszervizsgálatot. Esetleg futtathatod még az ESET Online Scan-t, vagy az Emsisoft Anti-Malware programot is.

[link]

[link]


Ha nem tudtad futtatni a fent ajánlott programokat, akkor egy tiszta gépről, hozzáértővel iratass ki CD-re egy CD-ről boot-olható vírusirtót. Fontos, tiszta gépről kell kiírni!

Ezzel a címszóval nézz szét a Google-n, szerintem:

[link]

Vagy Linux-CD-t is kiírhat neked egy ismerős, és akkor ki tudjátok menteni az adataidat, képeidet, zenéidet, utána format C:, és újratelepítés.

Utóbbi kettőt elég nehéz véghezvinni, én se tudnám, csak azért írom le, hogy tudd, létezik ez a megoldás is. Keress egy szakértő(bb) ismerőst, az majd segít.


Nem tudom, hogy milyen vírusirtód van, de csak eredetit használj! A crack-eltek sokszor nem érnek semmit. Ha meg illegális kóddal használod, azt egyszer csak "lekapcsolják", nem engedik frissíteni. Nem tudom, crack-elt vírusirtód volt-e, de ha igen, a továbbiakban ne olyat használj!


Vannak ingyenes megoldások: AVG, Avira, Microsoft Security Essentials.

2010. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt a linuxot Knopppixnak hívják, de ha rákattintottál ilyesmire, akkor inkább keress valami egyszerűbb megoldást.
2010. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Egy ilyen nekem is volt, de én még anno msn-en kaptam a linket.

Ezzel NEM TUDSZ SEMMIT tenni.


Formatáld le a rendszer vinyóját, ha van több vinyó is a gépben akkor azokat is mert mindent megfertőzött.

Sajna ez egy ilyen, ez nem vicc, tényleg csak formatálással tudod kiirtani a vinyókról, nekem is 1 terrányi adat veszett oda akkor. :(

2011. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

MSN és Facebook: HŰŰŰŰ de trendi! Csak ez is benne van a pakliban. Ezt egyértelműen újra kell rakni.

[link]

2011. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!