Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Bekaptam egy vírust msnen, és...

Bekaptam egy vírust msnen, és nem tudok vele elbánni. Hogy lehetne törölni?

Figyelt kérdés
Jött egy üzenet barátnőmtől, h nézd meg ezt a képet, és alatta a link. Hülye fejjel belementem, naná, hogy vírus volt. A gáz, hogy most a gép gyakran lefagy, és küldi tovább a vírust a partnerlistámról mindenkinek. Állítólag a vírus csak az msnt támadja, és a vírusirtó nem észleli- sajnos nekem észrevette, de ha törlöm, nem történik semmi. Az msnt meg a gép nem hagyja eltávolítani. Ami még a vírus óta van: flyton ilyen iq- meg ismered- az USA- elnökét?- oldalak ugranak be. Tudna valaki segíteni?
2010. nov. 28. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Már bocs, de miféle védelem van a gépeden, ha beengedte ezt a dögöt?! Erről van szó:

[link]

Ez az online scanner leszedi:

[link]

2010. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

guglizz rá msn virus removerre, az elvileg leszedi, de legtöbbször csak újratelepítés oldja meg...


Amúgy eleve gyanús, ha a bnőd idegen nyelven ír rád, vagy olyan fájlokat, linkeket küld, amiről előtte nem beszéltetek. Ilyenkor vissza kell írni rá, hogy mi ez, mit akarsz ezzel, ha az illető fent sincs, akkor pláne gyanakodj vírusra.

2010. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne használj Windows tűzfalat, nagyon jó ingyenesek vannak neten. Pl. Comodo. A Windows tűzfal semmire se jó, mindent beenged.
2010. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem a szokásos MSN vírusok valamelyike ez, hanem egy új féreg. Reggel óta küzdöttem a hugi gépével, nem tudta semmi leszedni, most rakom újra.
2010. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15:18 Egyetértek, Comodo Defense+ funkciója valszeg megfogta volna feltéve, hogy az illető észnél van annyira, hogy ne engedje ki a netre.
2010. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen, semmi az égegyatta világon nem szedte le, csak format C: -al tudtam leszedni a mocskot
2010. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek az online scannerek megbízhatóak adatbiztonság szempontjából?
2010. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor kattints a linkekre, miután visszakérdeztél, hogy mi az, és az illető elmondta! Illetve figyeld a stílust! Csak felismered a barátnőd stílusát. Például én is kaptam linket, rákattintottam, mert olyan komment volt melléírva, amire csak az a barátnőm képes, ergó ebből megbizonyosodhattam abban, hogy biztos ő küldte.


Nézd meg a linket! Értelmes szöveg van benne? Vagy csak értelmetlen hieroglifa? .EXE vagy pedig .DLL a vége? Ez esetben semmiképp se kattints rá.


Ha fizetős vírusirtót használsz, akkor azt fizesd is ki! Illegálisan ne használd! Van jópár valamirevaló ingyenes irtó is, például AVG, COMODO, Panda Cloud, Microsoft Security Essentials.



MOST PEDIG próbáld meg letölteni, telepíteni, frissíteni és futtatni a Malwarebytes' Anti-Malware programot. Nem biztos, hogy hagyja a féreg. De ha igen, akkor lehet, hogy a progi kinyírja.

[link]

2010. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ESET Online Scannere megbízható, a többit nem tudom, Malwarebytes szintén nagyon jó. De alighanem újra kell rakni a Windowst.
2010. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!