Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusosok lehetnek még mindig...

Vírusosok lehetnek még mindig a különböző weboldalakhoz tartozó fiókok, és a hozzákapcsolódó fájlok, amelyeket előtte vírusos mobiltelefonnal használtam? Ha meglátogatom ismét ezen oldalakat, lehet belőle gondom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Várom a válaszaitokat.

jan. 20. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Fuh anyám borogass. Houseton a fejben bajok vannak!


A vírusos telefon olyan mint az ufo észlelés. A laikusok 99% szerint vírusos a rendszere.


De tegyük fel belemegyek az elméletedbe és meggyőződéseidbe akkor:


Amennyiben a vírust a weboldalról szedted össze az új telefonod is az lesz. Amennyiben te valami felhőtárhelyre gondolsz hogy oda feltöltötted a fájlaidat és hogy azok lehetnek e vírusok mivel egy vírusos mobilról töltötted fel.


Nagyban függ milyen felhőtárhelyről beszélünk, mert pl valami ingyenes Google drive / képek szolgáltatás mindent kivesz a képből ami nem oda való és tömöríti tehát a válasz, hogy nem. Ha fizetős akkor is van vírus keresés , de a válasz már bonyolultabb, mert a fájl típustól is függő, de nagy valószínűséggel nem..

jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lehetnek vírusosak, ugyanis biztonságos kapcsolatú weblapok oly szintű védelemmel vannak biztosítva, hogy kizár minden egyes kártevőt.
jan. 20. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

"Vírusosok lehetnek még mindig a különböző weboldalakhoz tartozó fiókok, és a hozzákapcsolódó fájlok, amelyeket előtte vírusos mobiltelefonnal használtam?"

Ha az adott weboldal - mondjuk praktikusan ilyen egy felhőtárhely - fogad olyan fájlokat, amelyeket letöltve (és futtatva) kártevőt kaphat a telefonod - és a telefonon nincsen semmilyen biztonsági szoftver - akkor elvileg igen. De telefonon nem annyira jellemző az ilyen jellegű károkozás, inkább ellenőrizetlen alkalmazás telepítése - ami felhasználói interakciót szokott igényelni - vagy egy, az Internettel kapcsolatban levő alkalmazás biztonsági résén keresztül való bejutás a valószínűbb.


"ugyanis biztonságos kapcsolatú weblapok oly szintű védelemmel vannak biztosítva, hogy kizár minden egyes kártevőt"

A "biztonságos kapcsolat" - gyanítom itt a HTTPS-re gondolsz, a webböngészőben a kis lakatra a webcím mellett - csak az ellen véd, hogy a weblap és a webböngésző között titkosított legyen a kapcsolat, azt köztes fél ne tudja értelmesen kifürkészni.

Nem szolgál kártevő-keresőként, nem véd meg a vírusoktól, azt alkalmasint a klienseszközre kell telepíteni (egyes szolgáltatásoknál - például e-mailnél - a szolgáltató használhat a rendszereiben víruskeresőt, hogy a felhasználók ne küldjenek ki/kapjanak kártevőket, de ez az adott szolgáltatón múlik).

jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!