Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az internet szolgálató látja...

Az internet szolgálató látja ha én belépek az internet bankba?

Figyelt kérdés
Már mint látja hogy mennyi pénzem van és a jelszavam?

nov. 6. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Na az lenne csak a szép, ha egy szolgáltató ilyen rendkívül érzékeny adatokhoz hozzá tudna férni. Nem!
nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem naplóznak a szolgáltatók semmi ilyen forgalmat. A titkosított kapcsolat (https) nem teszi lehallgathatóvá sem a tevékenységet, még a hálózat üzemeltetője (pl. iskola, munkahely, helyi rendszergazda) sem lát annál többet hogy milyen oldalt kerestél fel. Hogy azon belül mit csináltál, milyen adatot adtál meg, és az oldal milyen tartalmat jelenít meg, az már titkosítva történik és nem látnak rá. A szolgáltatóknak nem feladata felügyelni és figyelni az előfizetők tevékenységét.
nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
nov. 6. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok értője a banki rendszereknek, de még a bank dolgozói (beleértve rendszergzadát is) sem láthatják a jelszavadat. Ebben 100%-ban biztos vagyok. A módszert nem ismerem, dez az adatbázisban is „kódolva” van. Tehát ha a jelszavad piroska, akkor az adatbázisban jelszó mondjuk így néz ki: QR5PeX. Mindjegy, csak úgy rendom írtam valamit. Belépni úgy tudsz, hogy amikor beírod, hogy piroska, automatikusan elvégzi ugyanazt a kódolási műveletet a rendszer, és annak kell egyeznie.

Mondom, benki dolgozó sem fér hozzá a jelszóhoz.

Hogy milyen összeg van a számládon, milyen megbízásaid vannak, stb., azt azok, akiknek a munkájához hozzá tartozik.

Az internetszolgáltató annyit tud rögzíteni, hogy 2024. november 5-én 17 óra 2 perckor felkerested a bank oldalát, és 17 óra 13-kor elhagytad. A nem érzékeny oldalak felkeresését is naplózhatják (ami nem [link] A kezdőoldal, információs oldalak, bemutatkozás stb. részeket (amihez nem is kell belépés).

nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Egy kis pontosítás: a szolgáltató természetesen MINDENT lát, az utolsó betűig.

AZONBAN, aminek jó titkosítása van, azt nem tudja normális időn belül visszafejteni.

nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. Tehát az internetszolgáltatóm tudja, hogy 197 857 953 forintom van a számlámon, és rendszeresen utalók az aranyos és kedves jó kis lányok számlájára? És azt is, hogy a banki jelszavam Qrtz7uP4#3?
nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt két esetben tudhatja:

1: Ha vagy olyan hülye, hogy titkosítatlan kapcsolaton csinálod,

2: Ha átirányított olyan helyekre, ahol feltelepült ez-az a gépedre, ami szépen lejelenti a dolgokat.

Ez utóbbi a gyakoribb, de persze olyan szolgáltató kell hozzá.

nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"még a bank dolgozói (beleértve rendszergzadát is) sem láthatják a jelszavadat"

Na, na!

Ehhez több dolog is kell:

1: Erős titkosítás, amit nagyon nehéz visszafejteni.

2: A bank KÓDOLVA tárolja csak a jelszavadat.

3: Amikor megadod a jelszót, MÉG A GÉPEDEN a program lekódolja, és úgy küldi el.

Csak szólok, hogy ezek azon múlnak, hogy mennyire becsületes a bank, és hogy feltörték-e. Tehát, ha akarnák, meg tudnák nézni, csak jobb helyeken ilyenért börtön jár.

nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár az Internet-szolgáltató eszközein keresztül megy át az Internet-forgalmad, minden ilyen jellegű forgalmat láthatna, de:

1. A weboldalak túlnyomó többsége - így a bankoké is (de még a gyakorikérdések oldala is) - titkosított adatkapcsolatot (HTTPS) használ, így azt köztes fél nem tudja visszafejteni. Passzív megfigyeléssel maximum annyit tudna kifürkészni, hogy adott időpontban felkerested-e a bank weboldalát, de azt, hogy ott milyen adatokat adtál meg, milyen lapokat néztél meg, nem láthatja.


2. Az Internet-szolgáltató nem nyomozóhatóság, nem titkosszolgálat, nem figyelheti meg a forgalmadat, mert azzal adatvédelmi törvényt sértene.


Egyébként is az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény ( [link] ) 155. §-a alapján "megfelelő műszaki és szervezési intézkedésekkel gondoskodni köteles a továbbított közlés és a közléshez kapcsolódó forgalmi adatok jogosulatlan lehallgatásának, tárolásának vagy megfigyelésének, valamint a közléshez és a közléshez kapcsolódó forgalmi adatokhoz történő jogosulatlan vagy véletlen hozzáférésnek a megakadályozásáról".


3. Bár a szolgáltatónak van naplózási (és a nyomozóhatóságokkal való együttműködési) kötelezettsége (lásd az előbb említett 2003. évi C. törvény 159/A. §-át), de az csak annyit takar, hogy eltárolják, hogy az adott előfizető mettől meddig csatlakozott fel a netre, akkor milyen publikus IP-címet kapott.


Summa-summárum: nyugi, az Internet-szolgáltatód nem láthatja mennyi pénzed van, vagy hogy mi a banki jelszavad (pláne hogy a banki rendszerek 2 faktoros azonosítást használnak).

nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!