Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy is működik pontosan a...

Hogy is működik pontosan a felhőszolgáltatás? (onedrive, google drive stb)

Figyelt kérdés

Tehát ha jól értettem, ezek lementik az összes fájlodat a gépről a felhőbe (feltöltik), hogy utánna ha ujrainstallálod a windowst, vagy megsérült valami ezért harddisk csere volt vagy esetleg vírust kapott a pc (zsarolóvírus), akkor ezzel vissza tudod állítani a fájlokat úgy, ahogy eredetileg voltak.

Amugy ezek mindent lementenek? Programokat is ahogy be vannak installálva? rendszerfájlokat is? (full rendszert?)

És figyeli a változásokat is? Ha mondjuk már feltöltötte az összes fájlt, de másnap valamit változtatsz (törölsz-másolsz új fájlokat) azokat is automatikusan módosítja a felhőben?



nov. 4. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jól értettem, ezek lementik az összes fájlodat a gépről a felhőbe"

Nem az összeset, csak azokat a könyvtárakat, amiket megadtál szinkronizálásra.


"megsérült valami ezért harddisk csere volt vagy esetleg vírust kapott a pc (zsarolóvírus), akkor ezzel vissza tudod állítani a fájlokat úgy, ahogy eredetileg voltak."

Csak abban az esetben, ha a felhőszolgáltatásban nem szinkronizálódnak hibásan az állományok és/vagy van verziókezelés (ugyanannak az állománynak megvan a régebbi verziója is).


"Amugy ezek mindent lementenek? Programokat is ahogy be vannak installálva? rendszerfájlokat is? (full rendszert?)"

Nem.


"És figyeli a változásokat is? "

Csak az, amiben van verziókezelés.


Egyébként felhőtárhelyet nem ajánlatos kizárólagosan biztonsági mentésre használni.

A biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája szerint ajánlatos minimum három példányban menteni, amiből kettő legyen az adatfeldolgozás helyéhez közel (például külső merevlemezek), egy pedig távolabb (egy másik helyiségben, épületben tárolt külső adathordozó, NAS, saját bérelt privát tárhely).

nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A felhőszolgáltatás valamilyen hálózaton elérhető szolgáltatást jelent, jellemzően távolabbi gépeken. Tágabb értelemben minden ilyet hívhatunk felhőszolgáltatásnak, pl. ha én csinálok magamnak a szerveremen egy tárhelyet, vagy akármit, azt nevezhetjük felhőszolgáltatásnak. Szűkebb, és hétköznapibb értelemben az erre (is) szakosodott vállalatok tömegeket kiszolgáló, általában saját protokollt (is) használó hálózati szolgáltatásait nevezzük felhőszolgáltatásnak.

A felhőtárhely a felhőszolgáltatások egy típusa, ami nevéhez méltóan tárhelyet biztosít.

Az, hogy te mire, és hogyan használod, az a te dolgod. Mondjuk a teljes rendszer mentése némileg problémás, magából a rendszerből, amit épp használsz, nem könnyen fogod tudni a teljes rendszert lementeni, mert ott azért vannak pl. olyanok, mint a boot szektor és egyebek, a feltelepített programokat is felettébb macerás ilyen módon menteni, tekintve, hogy azok igényelhetik egyéb komponensek és beállítások meglétét. (Ezért sem működik a legtöbb esetben az, ha egyik gépről a másikra a programfájlokat átmásolod.) Persze, lemezképfájlokat elvileg tárolhatsz rajta, csak nem biztos, hogycélszerű.

Jellemzően dokumentumokat szoktak ilyen módon tárolni.

Az, hogy most figyeli-e a változásokat, hogy melyik mappákat menti le, szinkronizálja-e, az beállításoktól függ.

nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%

Tévedtek. Kamula Harris már megmondta, az adatainkat már nem konkrét adattárolókon tartjuk, hanem a fejünk fölött lebegő felhőkben.


https://www.youtube.com/watch?v=0FjjJme1aVQ


Még szerencse, hogy létezik ekkora sűrűségű intelligencia ami megmenti a világot. (Kéretik egy Trump hülyeséget felhozni ellenében, hogy mint a legyet, könnyű legyen azt lecsapni)

nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es: na és melyikben van verziókezelés? szóval melyik a "legjobb" felhőszolgáltatás?

Amugy miért is nem ajánlott így tárolni a fájlokat? Mert valaki feltörheti/megszerezheti? vagy más? (amugy ha külső HDD NAS vagy akármilyen fizikai táron tárolod az is megsérülhet ugyebár)

nov. 4. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: "Amugy miért is nem ajánlott így tárolni a fájlokat?"

Azért, mert:

- ha valamiből csak egy példány van, nagyobb az esély arra, hogy megsérül, mintha több

- mert a felhőtárhely messze van, nincs ráhatásod, ha valami balul sül el náluk, vagy valami okból kifolyólag "megsértetted a közösségi irányelveiket", akkor búcsút mondhatsz az adataidnak (és nem biztos, hogy lesz ellenvetésre vagy helyreállításra lehetőséged)


" Mert valaki feltörheti/megszerezheti?"

Az is előfordulhat. Vagy a feltöltött adatok alapján úgy állapíthatják meg, hogy "megsértetted a közösségi irányelveiket" és törlik az állományaidat/a fiókodat. Éppen ezért érdemes ilyen felhasználás (egy távoli tárhely, amire nincs ráhatásod) esetén titkosítani az oda feltöltött állományokat.


"amugy ha külső HDD NAS vagy akármilyen fizikai táron tárolod az is megsérülhet ugyebár"

Ezért kell a minimum 3 példány.


"na és melyikben van verziókezelés?"

Például a Mega Backupban:

[link]

a pCloudban:

[link]

a Backblaze-ben:

[link]

de újfent felhívnám a figyelmedet: csak és kizárólag felhőtárhelyre nem ajánlatos menteni, jó ha van több - minimum három! - külső fizikai meghajtóra történő mentésed; illetve felhőtárhelyre érdemes titkosítottan feltölteni a fontos dolgokat

nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!