Hogyan veszem èszre ha feltörtèk vagy megfertőztèk a routert?
Hát, ha torrentezel, akkor sokkal nagyobb az esély, hogy beszedsz valamit, mintha nem. S ha beszedsz valamit, akkor meg simán tudják a gépedet használni zombiként. Ez mellett hiába van vírusirtó, ha te pakolod fel(mégha akaratlanul is) a "megfelelő" programot, hogy valaki hozzáférjen a gépedhez.
Egyébként, ha valaki nagyon nekidurálja magát, akkor a wep kulcshoz pár óra, a wpk1-hez pár nap, a wpk2-hóz kicsit több idő szükséges "csak". Kérdés, hogy megéri-e?!
11
Teljesen igazad van.
Akinek meg ott "csücsül" a routerèn a torrent az meg a routerèt teszi ki veszèlynek.(Nyitott porttal szintèn, Shodan is látja)(Jó van az ùgyis)
Bizonyosodj meg róla, hogy a WAN port-on zárva van minden szolgáltatás.
Ha van egy külső helyed ahonnan egy port scan-t indíthatsz azzal könnyen ellenőrizni tudod, illetve van több ilyen weboldal is.
Amennyiben WAN port-on minden port zárva akkor nagyon kocsis az esélye, hogy feltörjék.
Illetve használj hosszú WiFi jelszót, amennyiben az egy WiFis router.
Sehogy.
vagy
egyenlőre fejlesztés alatt.
Az útválasztó biztonságát fenyegető egyéb gyakori veszélyek
A DNS-eltérítés csak egy a sok potenciális fenyegetés közül, amelyek veszélyeztetik az útválasztó biztonságát, és ezáltal személyes adatait, online személyazonosságát és pénzét. A feltört eszközök, útválasztók és felhasználói fiókok szintén nem csak a személyes útválasztó biztonságát fenyegetik, hanem mások kiberbiztonságát is veszélyeztethetik. Néhány egyéb gyakori fenyegetés az otthoni útválasztó számára:
Szolgáltatásmegtagadási támadások. A DoS támadások úgy működnek, hogy nagy forgalommal túlterhelik az útválasztó kapacitását. Ennek következtében előfordulhat, hogy a megcélzott eszközök nem tudnak csatlakozni az internethez, vagy sebezhetővé teszik őket további számítógépes támadásokkal szemben. Az online bűnözők rosszindulatú programokkal is megfertőzhetik az eszközöket, hogy egyetlen nagy célpont elleni masszív DDoS-támadásban használják őket.
Rosszindulatú programok. Csakúgy, mint a számítógép vagy a mobil eszközök, a rosszindulatú programok is megfertőzhetik az útválasztót. Ez a rosszindulatú program például megváltoztathatja a DNS-beállításokat, vagy további támadásoknak és fertőzéseknek teheti ki eszközeit.
Adathalászat. Az online bűnözők kreatív adathalász támadásokkal és csalásokkal próbálják rávenni áldozataikat, hogy értékes információkat adjanak ki, vagy rosszindulatú webhelyekre irányítsák őket. Az adathalászat az online bűnözők által használt módszerek közé tartozik, hogy információkat szerezzenek az útválasztóról, például az útválasztó eléréséhez használt bejelentkezési hitelesítő adatokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!