Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes lenne megszűntetnem...

Érdemes lenne megszűntetnem az OTP-met?

Figyelt kérdés
Pár napja a csalási módszerekről olvasok, nézek videókat. Annyi féle módszerről hallottam már, amit nem is tudtam eddig. Bevallom kicsit becsavarodtam és mar paranoiába ment át szinte az egész. Az az igazság, hogy régen elő is fizettem egy AI szolgáltatásra, amit nem tudok lemondani, mert a support magasról tesz rám. Gondoltam, hogy megszüntetem az OTP kártyámat, hiszen a temunak is megadta a férjem már. Elvileg feltörték a Temut. Tehát én arra gondoltam, hogy biztonságosabb lenne, ha nekem Revolutom lenne és virtuális kártyát használnánk. Férjemnek nincs kártyája, csak bankszámlaszáma. Szóval szükséges egy kártya. Illetve revoluttal tudok fizetni a wolton virtuális kártyával? Szerintek ez jó ötlet? Amúgy OTP volt, hogy 10 ezret levont 1 hónap alatt ilyen olyan kezelési költségekre.
ma 05:57
 1/10 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, hogy megszüntetem az OTP kártyámat, hiszen a temunak is megadta a férjem már. Elvileg feltörték a Temut."


A te Temu-dat törték fel? Vagy általánosságban? Mert emiatt nem kellene fosni.


" biztonságosabb lenne, ha nekem Revolutom lenne és virtuális kártyát használnánk"


Ez mondjuk igaz, de ezt lehet (sőt kell is) bank mellett csinálni, mert fizetést pl. nem fognak neked Revolutra kiutalni.


"Amúgy OTP volt, hogy 10 ezret levont 1 hónap alatt ilyen olyan kezelési költségekre."

Na EZÉRT érdemes elmenni az OTP-től, mert pofátlanul drága! Én is havi többezret fizettem, át is mentem Gránithoz. Ott a Bajnok számla ingyenes ha havi 280.000 fizetés beérkezik, egyedül kártyadíj van, és 0.1% utalási díj. Ha gondolod meghívó kódot küldhetek, amiért majd kapsz 10ezer Ft-ot.

ma 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor tudunk mindent Revoluttal intézni, csak számlaszám maradjon a fizetés miatt?
ma 06:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtak még átverni minket, pont ezért olvasok, hallgatok mindenféle csalásos dolgot. Szerencsére hamarabb hallottam az e-mail klónozást, mint próbálkoztak nálunk. Kicsit azt érzem mintha senki se lenne biztonságban az online térben. Mondom mint valami paranoia. Hiteles e-maileket se nyitok meg, csak később derült ki, hogy hiteles volt. :-D
ma 06:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Revolutra pénzfeltöltés lehetséges mint kártyás vásárlás, ez ugye ingyenes. Ha nincs kártyád, csak számlád, akkor átutalással kell feltöltsed, ami bankodtól függ mennyibe kerül. OTP-nél gondolom nem olcsó. És innen kezdve bármit akarsz vásárolni a Revolut kártyáddal, már egy utalásdíjat kifizettél arra az összegre. Szóval így nem nagyon éri meg. Nézd meg mennyit költesz kártyával egy hónapban, erre mennyi utalásdíjat számolna fel a bankod ha ezt mind át kellene utalnod, és ehhez képest mennyi a kártyád havidíja. Tartok tőle olcsóbb egy bankkártyát fenntartani csak arra hogy Revolutot tölts, mint hogy utalgass.
ma 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Az OTP-nél csak megszűntetni érdemes a fiókot. A Revolut nem tradícionális bank és nem is arra van.
ma 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

0.3%-ot ír az Otp egyszeri utalásra. Az olyan 3 ezer pl. 1 millió esetén, nem?

6250 Ft volt a kártyahasználati díj múlt hónapban.

ma 07:26
 7/10 A kérdező kommentje:
De most a gránit bank nem Lölőjé? Csak idő kérdése, és lehúzzák ők is a pénzt
ma 07:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Az OTP -nél is igényelhető a Bankkártya mellé Web kártya. Igy internetes fizetésnél tudod azt használni. Feltöltős jellegű a bankszámláról tudsz rá pénzt mozgatni. Meg tudod csinálni hogy csak annyi pénzt legyen rajta ami aktuális fizetéshez szükséges.
ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Áhh hagyjuk, kényelmesebb mindenhol megadva a kártya
ma 07:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem Lölö hanem Tiborcz, de egykutya. De a bankok többsége már ő kezükben van...

Gránitnál 3400Ft az éves kártyadíj, és 1 millió utalása kerül 1000Ft-ba. Nyitáskor (ha meghívóval teszed) kapsz 10.000Ft-ot. Ha úgy nézzük első évben 1900 a kártyakibocsájtási díj (éves nincs), utána 3400-as éves díj, akkor 2 évre ki van fizetve a kártyadíj + 4,7MFt utalása.

ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!