Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Mega, Mediafire, ASUS...

A Mega, Mediafire, ASUS WebStorage, Xiaomi Cloud, pCloud, 4Shared Mennyire biztonságosak hosszútávra?

Figyelt kérdés

Az a lényeg ne legyen megbízhatatlan mint pl: Degoo, Terabox, Uloz stb.


Valakinek a kérdésénél olvastam hogy ezt írták:Én az ilyen Mega-ban nem bíznék, lévén hogy egy bűnöző indította és a neve egybeforrt az illegális tartalmakkal.



szept. 1. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom hány tucatszor kérdezted már ezeket a tárhelyeket, de mindegyiknél leírták: vagy teljesen titkosítottan tárolsz mindent, és a hozzáféréshez le kell töltened majd visszafejtened a tartalmat; vagy ha közvetlenül szerzői jogvédett tartalmakat töltesz fel rájuk, bármikor tilthatják a fiókodat.

Azt is, hogy ennyi ingyenes cigánykodás helyett ha félreraknál mindig egy kevés pénzt, akkor vehetnél egy NAS-t/Rpi-t, amivel egyszer és mindenkorra az összes ilyen problémád megoldódna. TiB/Ft arányban is a saját otthoni HDD a legolcsóbb, meg a házi szerver fenntartása is, aminek tartalmába senkinek nem lesz beleszólása, és titkosítatlanul is elérsz rajta mindent.

szept. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A Mega, Mediafire, ASUS WebStorage, Xiaomi Cloud, pCloud, 4Shared Mennyire biztonságosak hosszútávra?"

Önmagában semennyire - bármi történhet bármelyikkel.


A biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája

[link]

szerint minimum 3 példányban, különböző meghajtón javasolt tárolni adatokat, amiből minimum kettő különböző (az adatmentés helyéhez közel tárolt) lokális példány, minimum egy pedig távolabbi (ez lehet másik helyiségben épületben, településen tárolt külső meghajtó is).


"Én az ilyen Mega-ban nem bíznék, lévén hogy egy bűnöző indította és a neve egybeforrt az illegális tartalmakkal."

Teljesen lényegtelen. Kim Dotcom már nem kötődik a Mega-hoz.

Viszont legalább nyílt forrású kliensekkel operál, végpontok közötti titkosítást biztosít.

szept. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2: számolod még, hogy hányszor másoltad be ezt a 3-2-1 stratégiás kérdést a kérdező kérdései alá? Teljes mértékben ignorálja és átnéz a kommenteken, amíg nem azt válaszolják amit hallani akar (jó, biztonságos, megéri, ajánlott).
szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Itthon is tárolom.


2 Db külső HDD-n ami benne van egy dobozba és a szekrénybe be van rakva, és a PC-be 1 db SSD-n.


Szerinted még egy mentés kellene raknom egy külső HDD-re?


Akkor a Microsoft OneDrive és a Google Drive Google Fótok-ra is azt mondod "Önmagában semennyire - bármi történhet bármelyikkel."


Pedig mindenki tudja a Google és a Microsoft milyen nagy hatalmas cég.

szept. 1. 18:10
 5/11 anonim ***** válasza:

#3: " számolod még, hogy hányszor másoltad be "

Lényegtelen. Ismétlés a tudás anyja.


"amíg nem azt válaszolják amit hallani akar"

Ugyancsak lényegtelen. Amit hallani akar, az szimplán nem igaz.

szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4:

"Szerinted még egy mentés kellene raknom egy külső HDD-re?"

Akár.


"Akkor a Microsoft OneDrive és a Google Drive Google Fótok-ra is azt mondod"

Igen, pláne hogy azok big tech cégek kezelése alatt vannak. Ott sem tárolnék kizárólagosan, titkosítatlanul.

szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezeken mit értesz?

"Mennyire biztonságosak"

"ne legyen megbízhatatlan"


Ezeken szoktam megosztani (legális) fileokat idegenekkel. Nem vesznek el, nem szokták törölni őket. Szerintem megbízható.

szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ezeken mit értesz?"


"Mennyire biztonságosak"

Hogy holnap vagy pár év múlva ne zárjon be, Google meg elég nagy cég hogy bezárja.


"ne legyen megbízhatatlan"

Uloz is megváltozott de bármikkor be is zárhassák vagy az egész tartalmat elérhetővé teszi, meg senki sem tudja hogy Terabox meddig fog még működni. de én senkivel se akarom megosztani a fájlokat csak magamnak ott tárolni és bárhol elővesszem telefonon is ott is egyből elérhető.

szept. 1. 18:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Képeket tennék fel közös és egyedi képeket a exeimmel képeket, vagy letöltött képeket Facebookról Instagramról Tiktok-ról, vagy akár színésznő képeket.
szept. 1. 19:01
 10/11 anonim ***** válasza:
A képek általában jól tömörítettek, ez akár a Google Drive/Photos ingyenes 15 gigába is kényelmesen beleférne.
szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!