Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Facebooknál mi értelme van...

A Facebooknál mi értelme van a kétfaktoros hitelesítésnek, ha nem küldenek kódot, vagy ha igen akkor olyan alkalmazásba, amit nem is használok?

Figyelt kérdés

Történt már 5 napja, hogy úgy tűnt, valaki visszaélt a profilommal. Ezért úgy döntöttem hogy jelszót változtatok, amit el is fogadott a rendszer, viszont kiléptetett mindenhonnan (facebook, messenger).


Na azóta van az, hogy ha próbálkoznék hogy beengedjen akkor vagy azt írja a jelszavam megadása után hogy most nem tudunk kódot küldeni, vagy ha néha mégis akkor azt az általuk alapértelmezetten beállított Whatsappra küldik. Utóbbit viszont én soha nem használtam. Ha viszont átállítom hogy ne oda küldjék hanem a telefonomra, akkor újra jön a szöveg hogy most nem tudunk kódot küldeni.


Mégis mi értelme egy kétlépcsős védelemnek ha a megerősítő kódot

1: vagy nem küldik,

2: vagy ha igen akkor nem is a fióktulajdonos telefonjára, hanem a jó ég tudja hova?


Nem mintha hiányoznának ezek az alkalmazások, mert szörnyen amatőr, dilettáns módon működnek a szolgáltatásaik.

De azért jópár ismerősömmel csak itt tudok kontaktálni, és van pár olyan cikk is, vagy általam követett személy, esemény, akik és amik itt szoktak bejegyzéseket tenni.


júl. 17. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A FB egy fos de a fiók elvesztés álltalában user error szokott lenni.

Esetleg nem töltöttél le vagy linkeltél valami vírust?

júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Nem szoktam, max.képeket letölteni a Printerestről. A appokat -nagy ritkán- pedig Playből.
júl. 19. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

FB-n nem küldött esetleg valamelyik ismerősöd bármit linket képet?


Arra figyelj ha egy fiókban beállítasz 2fa SMS kódot akkor töltsd le a biztonsági kódokat. Álltalában 10 db egyszerhasználatos kód. Ezzel ki lehet váltani az SMS kódot ha nem jön vagy telefon elvész, összetörik, nem elérhető. A másodlagos emailcímek is hasznosak mert kódot oda is lehet kérni persze ha be van állítva. Authenticator (kódgenerátor) app is használható fiókhoz társítás után ő generálja neked a kódot.

júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van ez kértwm kódot, és WhatsApp-ra akarta pedig nincs is.
aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok bár a kérdezővel ellentétbe nekem felajánlott egyéb lehetőségeket is, a belépésre, pl az SMS-t.
aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!