Van olyat aki jártas privát böngészők, IP címek, jelszavak stb. területén, egy fontos ügyben kérném a segítségét, amihez kellő számítástechnikai tudás kell, meg egy kicsit több is . Valaki?
Mivel konkrét kérdést nem tettél fel pár általános gyakori kérdésre a válasz:
1. facebbok üzenet, egyéb közösségi médiás üzenetből nem lehet kideríteni a küldő IP címét azt csak az adott platform üzemeltetője láthatja privát belső adatként kezelik HA logolják egyáltalán.
2. Ha meg is szerzed valakinek az IP címét..
a. Dinamikus IP kiosztás.. A internethasználó eszközöknek épp aktuálisan szabad IP kerül kiosztásra.. azaz időközönként változik az IP cím.. Igen a nagy valószínűséggel a tiéd is. (Mire kideríted megszerzed már lehet teljesen más ember másik eszközére mutat.)
b. NAT hálózat.. Egy ip cím mögött másik több 10ezer eszköz is található nem fogot kideríteni melyik a céleszközöd.
3. Az IP cam mögött egy modem / router lesz, erre több eszköz is csatlakozhat. Egyfelöl nem igazán jutsz át a routeren csak ha valami régi vacak elavult szoftverrel amin tátong egy biztonsági rés.. + Megintcsak a cél eszközt nem tudod beazonosítani ha több van.
4. Ha a fentiek mégis sikerülnek mire mész vele? Ha nincs nyitott port a gépen ami rádaásul olyan szoftver használ amin biztonsági rés is van. Akkor megintcsak nem vagy előrebb... Jelszavakat stb nem fogsz tudni megszerezni.
5. Akkor mégis hogyan törik fel valaki facebookját? Hát nem úgy mint a filmekben..
A valóságban letöltetnek a célszeméllyel valami megtévesztéssel kártékony programot ami megszerzi a jelszavait.. Vagy kártékony csaló oldalra navigálnak ahol meg kell adnod a bejelentkezési adataidat.. Például egy lemásolják teljesen az eredeti oldalt és te azt hiszed oda fogsz bejelentkezni közben nem.. stb.
6. privát böngészés nem véd meg semmi ilyentől. Csak a bizonyos szinten a nyomkövetést gátolja. Valódi létjogosultsága hogy lokálisan nem tárol semmilyen sütit előzményt ergó privát mert a számítógép más felhasználói nem látják mit csináltál.
7. Jelszavakat oldal "feltöréssel" nem lehet megszerezni. A jelszavak minden esetben egyirányú titkosítással vannak tárolva. Hash-eléssel.. Azonban adatbázisok léteznek, amik tárolnak jelszó hash párost ezért érdemes nem azt a jelszót használni hogy 1a2b3c4d mert valószínűleg az már ott van egy adatbázisban.
Ha van konkrét kérdésed tedd fel nyugodtan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!