Céges gépet milyen szinten tud monitorozni egy rendszergazda?
Böngészni szoktam, de inkognitó módban. Semmi extrém vagy illegális, pár híroldal, esetleg twitter.
Az volna a kérdésem, hogy egy rendszergazda vissza tudja ezeket követni? Tudom-tudom, a böngésző felhívja rá a figyelmem, hogy a munkáltató hozzáférhet az előzményekhez privát böngészés esetén is, én csak a gyakorlati megvalósítására vagyok kíváncsi, hogy ténylegesen látják e azt, hogy miket olvasgatok.
Az okoskodó hozzászólók kérem hagyjanak, kizárólag csak a fenti kérdésre vagyok kíváncsi. Köszönöm
Mobilnet + telefon erre a célra
Te is kipróbálhatod a saját gépeden "Wireshark filter http traffic" vagy "tcpdump filter http traffic".
Jobb helyeken logolják a hálózati forgalmat, és bizonyos szabályok alapján egy monitorozó szoftver vagy belenyúl a kapcsolatba, vagy értesíti a rendszergazdát.
Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb helyen senki nem nézegeti a logokat, van jobb dolga a rendszergazdának. Ha nincs külön passzív védelem, vagy valami értesítés beállítva az adott oldalakra, akkor nem fogja figyelgetni.
Általánosságban még az mondható el, hogy ha https-t használsz, csak az url-eket fogja látni, a tartalom titkosított lesz számára.
Eszköztártól függ. Amit minimum lát az az, hogy mikor, hol, és mit csináltál. A másik véglet pedig az, hogy még azt is tudja, milyen karaktereket ütöttél le, hová írtál akkor, mire kattintottál, stb.
Itt jegyezném meg, alapvető dolog, hogy céges eszközt nem használunk privát ügyekre. Egyrészt ez biztonsági kockázat a cégnek, másrészt ilyen aggályok fognak benned születni, mint amiről szól a kérdésed, harmadrészt ha ezt munkaidőben csinálod, az minimum problémás.
Elég nagy multi, az eszköztáruk biztosan megvan hozzá, viszont elég kevesen vannak, azt hiszem 6-an, szóval nem hiszem, hogy ha csak nem generálok nagyobb adatforgalmat figyelnék a böngészéseimet, mindenesetre akkor beszüntetem ezt a tevékenységet. :)
Köszönöm a korrekt válaszokat!
Általában azt senki nem vizsgálja, hogy konkrétan mit olvasol. A látogatás tényét naplózhatják (hogy pl. meglátogattad a twitter-t, de ennyi), meg esetleg - komolyabb monitoring esetén - az időt naplózhatják, amennyit eltöltesz ott, de mást nem nagyon.
Az inkognitó mód semennyire nem véd semmitől sem, az csak a helyi böngészési előzményeket és átmeneti fájlokat törli a gépről, amikor bezárod a böngészőablakot.
#4: igen, vannak ilyenek, jópofa szoftverek (pl. az ActivTrak). A képernyőképeket általában senki sem nézegeti, olyankor nézik meg, ha valami konkrét vizsgálgatás folyik (incidens volt, fegyelmi eljárás, stb.).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!