Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vásároltam egy jortan ip...

Vásároltam egy jortan ip kamerát. Elképzelhető, hogy a videó online képét valahol még nézik rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Mert pl. vannak olyan kamerák, amiknek az élő streamje fent van a neten és a tulajdonos nem tud róla.

2022. máj. 4. 19:45
 1/4 A kérdező kommentje:
tudtok ilyen oldalakat online? Mert azért szeretnék meggyőződni, hogy az enyém nincs-e közte. Köszönöm a segítséget!
2022. máj. 4. 19:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hozzáférés név-jelszó pároshoz kötött, akkor csak az látja aki tudja a belépési adatokat. Ha előre megadott gyári adatok tartoznak hozzá, akkor meg kell változtatni egy saját jelszóra.

Azoknak a kameráknak érhető el online is a streamje, ami nincs hitelesítési adatokkal ellátva, vagy a gyártó minden egyes eszközt egy standard név-jelszóval lát el, amit nem változtat meg a felhasználó.

Mivel volt már néhány botrány ebből korábban, a gyártók is felelősebben állnak ehhez a témához, hogy minél kevesebb hasonló eset forduljon elő. Így egyre kisebb az esélye, hogy egy új eszköz ennyire védtelen és publikus legyen.

2022. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2022. máj. 4. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen a kapcsolat. Ha te állítgattad be a routereden a portforvardot, jelszót stb akkor egyértelműen más nem fér hozzá.


De ha valami külföldi weboldalon keresztül éred el (igaz jelszóval) kényelmesen akkor nagy esély van rá hogy más is nézheti. Pl azon weboldal üzemeltetői vagy akik azt feltörték a gyenge védelme frissítetlensége miatt....

2022. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!