Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Veszélyes lehet az interneten...

Veszélyes lehet az interneten bankkártyával fizetni?

Figyelt kérdés
Van esetleg olyan program, ami ezt biztonságosabbá teheti?
2010. szept. 12. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes, én sokszor fizetek bankkártyával. Sőt Kínából is rendeltünk telót, ott is kártyával fizettem és nem volt semmi baj. Külön program szerintem nincs erre.
2010. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs, de nagyon jól vigyázz hol vásárolsz!
2010. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a bankkártyás fizetéssel van gond, hanem azzal, hogy honnan vásárolsz. Blizzardnál közel két éve van beállítva a bankkártyás fizetés, pluszt még nem vettek le (igen, kocka vagyok ;)). Magyarországon belül vásároltam már néhány webshopban, szintén nem volt gond. Ha lehet ne a webshop saját oldalán, hanem valami ismerősebb nevű bank oldalán legyen a fizetési form, amit ki kell tölteni. Nem árt, ha van valami olyan szűrőd, ami folyamatosan frissíti az átverős weboldalak címeit (IE8: SmartScreen alapból van), és figyelmeztet, ha nem kéne azon az oldalon járkálnod. FF/Opera/stb-hez nem tudom van-e ilyen, de biztos van.
2010. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ma már nagyon sok bankszámlához lehet igényelni ingyenesen elektronikus bankártyát, amire ingyenesen tudsz pénz átrekni a főkártyáról. Így csak az elektronikus kártya adatait kell megadnod, vagy is ha meg is szerzik az adatokat, nem tudnak semmit leemelni róla. Ezt direkt erre találták ki. Nekem is van. Egyébként meg sok múlik azon, hogy hol vásárolsz. A közismert oldalak biztonságosak. A no-name oldalakon pedig mindenki saját felelőségére adja meg az adatait.
2010. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Repülőjegyet akarok venni a légitársaság oldalán, akkor azzal nem lehet gond.
2010. szept. 12. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!